reklamı kapat

POPÜLER

Standart bağlama tekniği

Ekstra destek sağlayan bağlama tekniği

Geniş ayaklar için bağlama tekniği

Dar ayaklar için bağlama tekniği

Topuk desteği için bağlama tekniği

PUMA’dan devrim yaratan bağcık sistemi: NETFIT [Video]

Hepimizin ayak formu ve attığı adımlar eşsiz; kimse bizim gibi de koşamıyor. Peki hal böyleyken neden hepimiz aynı ayakkabı bağlama sistemlerine bağlıyız?

PUMA, işte tam da bu soruna çözüm sağlayan, koşu ayakkabıları arasında yeni bir dönem başlatan bağcık sistemi NETFIT ile ön plana çıkıyor. NETFIT, üst düzey bir mühendislik ağ yapısını ve ayağa oturan taban malzemesiyle birleştirerek kullanıcılara ihtiyaç duyduğu türde bağcık bağlama özgürlüğünü sunuyor. Ağ doku teknolojisini özel kalıplı taban materyalleriyle buluşturan NETFIT bağcık sistemi, ayakkabının ayağa uyum sağlamasını ve desteğini artırıyor. Bu sayede koşu esnasındaki konfor da ayağa uygun bağlama yöntemiyle artıyor.

IGNITE NETFIT modeli ekstra rahatlık ve şık bir görünüm için ayağa mükemmel uyum sağlayan PUMA evoKNIT dokuma materyalini kullanıyor. PUMA TPU topuk desteği ile güçlendirilen topuk bölgesi, ayağı tabana sabitleyerek üst düzey deneyim sağlıyor. IGNITE NETFIT’in patentli poliüretan köpük teknolojisi, özel kalıplı EVA astarı ve zikzak desenli yeni taban tasarımı, üstün enerji geri dönüşü ve benzersiz konfor sağlıyor. Sınırsız bağlama seçeneği sunulan modeller Ağustos 2017’de Türkiye’de satışa sunulacak ancak henüz fiyatları belli değil. Bağlama teknikleriyle ilgili bilgilere haberin devamında ulaşabilirsiniz.

Standart bağlama tekniği


Standart bağlama tekniği
Minimal destek ihtiyacı duyan koşucular için ideal olan standart bağlama seçeneği, oluşturduğu sıkı yapı sayesinde ayağı en ideal şekilde tabana sabitliyor.

Ekstra destek sağlayan bağlama tekniği


Ekstra destek sağlayan bağlama tekniği
Bu seçenek, içe basma sorunu yaşayan koşucular için öneriliyor. Sağladığı ekstra yanal destek, ayak iç kavisinin yere yaklaşmasını ve adım atarken ayağın içe dönmesini engelliyor. Bu teknikte dikkat edilen nokta, bağcıkları asimetrik olarak bağlamak ve ayağın iç tarafında, orta tabana yakın duran bağcık deliklerini kullanmak.

Geniş ayaklar için bağlama tekniği


Geniş ayaklar için bağlama tekniği
Geniş ayaklar için bağlama tekniği, ayağı geniş olan koşucular için gerçek bir destek sağlıyor. Oluşturduğu sıkı yapı ayağı tabana sabitliyor, tahriş noktalarını azaltıyor ve ayakkabı içinde ekstra alan oluşturuyor. Bu bağlama tekniğinin püf noktası, alttaki ilk delikten başlayarak bağcık deliği aralıklarını olabildiğince yakın tutmak.

Dar ayaklar için bağlama tekniği


Dar ayaklar için bağlama tekniği
Bu seçenek, ayağı dar olan koşucular için gerçek bir destek sağlıyor. Ayağı kavrayarak tabana sabitleyen üst kalıp, ayakkabı içindeki hareket alanını azaltarak kayma ve taşmaları engelliyor. Bu bağlama tekniğinde, en alttaki standart pozisyondan başlayarak bağcık mesafesini yukarı çıktıkça genişletmek ve kullanılan delikleri olabildiğince tabana yakın tutmak gerekiyor.

Topuk desteği için bağlama tekniği


Topuk desteği için bağlama tekniği
Bu seçenek, topuk bölgesinde ekstra destek ihtiyacı duyan koşucular için ideal bir tercih oluşturuyor. Bu teknik, topuğu tabana sabitleyerek adım atarken topuğun ayakkabı dışına çıkmasını engelliyor. Bu bağlama seçeneğini uygularken, en yukarıdaki iki bağcığı topuğa uzanacak şekilde genişten bağlamak ve çapraz bir düğümle sabitlemek gerekiyor.

VİDEO