reklamı kapat

POPÜLER

Hakan: Muhafız

Ünlü televizyon eleştirmeninden Hakan: Muhafız yorumu

Netflix’in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız yayınlandığı günden beri konuşulmaya devam ediyor. 14 Aralık’ta vizyona giren ve başrolde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Hakan: Muhafız bazı izleyiciler tarafından beğenilse de bazı izleyiciler tarafından beğenilmedi.

İkinci sezonu için onay alan Hakan: Muhafız’ın IMDB puanı da dikkat çekiyor. Dünya genelindeki tüm ülkelerin ve tüm dönemlerin sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler barındıran çevrimiçi bir veri tabanı olan IMDB’de izleyiciler Hakan: Muhafız’a 8 puan verdi. Yayınlandığı ilk gün IMDB’ye 9,2 puanla giriş yapan dizi 8 puana geriledi. New York Times, Slate, Salon, Vanity Fair ve Playboy gibi yayınlar için televizyon eleştirileri yazan Keller, dizinin izlenmesi gerektiğini belirtiyor. Keller, dizinin ilk bölümünün izleyicileri adeta içine çektiğini dile getiriyor. Keller ayrıca modern İstanbul’da geçen tarihi bir savaş fikrinin ilgi çekici olduğunu ifade ediyor.

Narcos’un yapımcılarından Jason George ve Oscar ödüllü Amerikan filmi Argo’nun yapımcılarından Alex Sutherland’ın Hakan: Muhafız’ın kadrosunda yer aldığını da belirtmekte yarar var. La Vanguardia adını taşıyan İspanya gazetesi ise dizinin yayına girmesinin yılın en çok beklenen yapımlarından birinin nihayet yayına girdiğini belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hakan: Muhafız’ın konusu

Globalde The Protector ismiyle yayınlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Dizinin yönetmenliğini ise Can Evrenol üstleniyor. Başroldeki Çağatay Ulusoy’a Hazar Ergüçlü, Ayça Ayşin Turan, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık eşlik ediyor. The Protector, Türkçe ismiyle Hakan: Muhafız’ın yapımcılığını Netflix adına O3 Medya kurucu ortağı Onur Güvenatam üstleniyor. İstanbul’da geçen dizide ise sıradan hayatına devam eden Hakan’ın aslında çok daha büyük bir sorumluluğu almak üzere olduğunu görüyoruz. Ölümsüz bir düşmanın kol gezdiği şehirde Hakan’ın gerçek kimliğini bir an önce keşfetmesi ve karşısındaki düşmanı durdurması gerekiyor.