reklamı kapat

POPÜLER

samsung
samsung
samsung
samsung

Samsung akıllı spor ayakkabı geliştirdi [Video]

16 Şubat 2016

Teknoloji dünyası Samsung Galaxy S7’yi bekleyedursun Samsung, yeni ürünlerini önümüzdeki hafta görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Şirket, Mobil Dünya Kongresi öncesinde akıllı spor ayakkabısının duyurusunu gerçekleştirdi.

Kullanıcıların daha iyi egzersiz yapabilmeleri için geliştirilen akıllı spor ayakkabı Samsung ve Salted Venture’un imzasını taşıyor IoFIT adını taşıyan akıllı spor ayakkabı, mobil cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Bünyesinde barındırdığı sensörlerle kullanıcıların vücut dengesini, ağırlık dağılımını ve duruş vaziyetini ölçebiliyor. Ölçüm işleminden elde ettiği verileri uygulama yoluyla kullanıcılara sunan ayakkabı, koşu, golf ve halter gibi spor dallarında kullanıcıların performanslarının artmasına imkan tanıyor.

Takip yeteneğiyle birlikte koçluk yeteneklerine de sahip olan ayakkabı kullanıcıların kaydettikleri verileri video ile karşılaştırabilmesine de olanak sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar egzersizlerindeki hatalarını görebiliyor.Yaz aylarında satışa sunulması beklenen ayakkabının satış fiyatı ise henüz belli değil.

VİDEO

YORUMLAR