reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 10.2.1 güncellemesiyle gelen Google Assistant desteği

Xiaomi MIUI 10.2.1 güncellemesiyle gelen önemli özellik

Sık güncellemeleriyle kullanıcıların övgüsünü kazanan Xiaomi, MIUI 10.2.1 güncellemesiyle eksik özelliklerden birini sonunda kapatarak daha akıcı bir kullanım amaçlıyor.

Cihazlarını sık sık güncelleyen Xiaomi, beğenilen arayüzü MIUI için yeni bir güncellemeyi daha kullanıcılarla buluşturdu. Bu güncellemeyle beraber cihazda eksikliği hayli hissedilen bir özellik nihayet geri geliyor. Xiaomi kullanıcılarının bildiği üzere cihazın navigasyon çubuğunu kapatarak arayüzde jestlerle hareket sağlanabiliyor. MIUI 9 ile bazı cihazlara eklenen bu özellik MIUI 10 ile çok daha geniş bir kitleyle buluşmuş durumda. Ancak bu özelliğin gelmesi ve tabii pek çok cihazın ön yüzüne yerleştirilmiş ana ekran tuşunu kaldırmasıyla beraber Google Assistant kestirmesi de ne yazık ki cihazlardan çıkarılmıştı. MIUI 10.2.1 güncellemesi ise bu özelliği geri getiriyor. Artık kullanıcılar navigasyon tuşlarını ekrandan tamamen kaldırabileceği gibi basit bir şekilde Google Assistant özelliğini de aktif hale getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nasıl çalışıyor?

Güncellemeyi yapar yapmaz özelliği kullanamayabilirsiniz. Çünkü güncelleme yeniliği getirse de halihazırda özellik aktif şekilde gelmiyor. Bunun için Ayarlar’dan Düğme ve Jest kestirmelerine gelerek Google Assistant desteğini açmak gerekiyor. Bu destekle beraber güç tuşuna 0,5 saniye basılı tutulması durumunda özelliğin kullanımı sağlanıyor. Söz konusu özelliğin güç tuşuna atanması sebebiyle zaman zaman cihaz çantadayken de aktif hale gelebileceğini hatırlatalım. Firma özelliği ilerleyen zamanlarda belki Huawei’nin EMUI’da kullandığı yine ekran üzerinden kaydırma jesti şeklinde farklı bir yöntemle cihaza dahil edebilir.

İlginizi çekebilir

Redmi Note 7 tanıtımı