reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 Astrofotoğrafçılık

Xiaomi MIUI 12 üzerinden sevindiren detay: “Astrofotoğrafçılık”

Tanıtıldığı günden bu yana sürekli gündemde kalmayı başaran MIUI 12 arayüzü için  güzel bir astrofotoğrafçılık özelliği ortaya çıktı. İşte detaylar;

Açıklanan ilk detaylarına burada ulaşabileceğiniz Android 10 üstüne kurulan Xiaomi MIUI 12 arayüzü, XDA’nın bulgularına göre özel bir astrofotoğrafçılık kamera moduna sahip olabilir. Firmanın MIUI 12’nin beta sürümlerinde aktif olarak test ettiği aktarılan bu yeni kamera modu, Google Camera uygulamasının astrofotoğrafçılık modu ile benzer olacak gibi görünüyor. Bu mod sayesinde de MIUI 12’nin Xiaomi ve Redmi cihaz sahibi kişilerin geceleyin harika gökyüzü (Uzay) fotoğrafları çekmesine aracılık edecek deniyor. Şimdilik yüzde 100 geleceği kesin olmayan bu mod, yine de aktif olarak geliştiriliyor ve yakında sunulacak izlenimi oluşturuyor. Akıllı telefonlar biliyorsunuz yapay zeka kullanarak artık düşük ışıkta harikalar yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 için Astrofotoğrafçılık dışında başka yenilikler de yolda

Sürüm ileride “Sound Assistant” isimli bir özelliğe kavuşacak. Bu özellik kişilerin farklı uygulamalara farkı ses seviyesi ayarlaması yapmasına imkan tanıyacak. Bu sayede örneğin YouTube uygulamasının sesi yüzde 50’ye, Facebook uygulamasının sesi yüzde 60’a, Spotify’ın sesi ise yüzde 100’e getirilebilecek. Bu da birçok kullanıcıyı gerçekten fazlasıyla memnun edecek. Stok olarak Android işletim sisteminde yer almadığı aktarılan bu imkan, Xiaomi MIUI 12 özelinde daha şimdiden çok iyi geri dönüşler alıyor. Ayarlar içerisinden açılabilecek ve kolaylıkla yönetilebilecek / özelleştirilebilecek denilen Sound Assistant özelliği, MIUI 12’nin en iyi detaylar arasında olacak gibi görünüyor.

İlgili Video