reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast

100 adet üretilecek Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast tanıtıldı

Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast tanıtıldı. Manufaktur ekibinin elinden çıkan bu araçtan toplam 100 adet üretilecek.

187 bin dolarlık SL 63 4Matic+ üzerine kurulan Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast, Kalahari Gold Magno” adı verilen özel bir renk ile geliyor. Altın detaylara sahip 21 inç jantlar üzerinde yol alan araç, 4.0 litrelik çift turbo motoruyla 577 beygir güç üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza 3,6 saniyede çıkabilen etkileyici araç, dışı gibi içinde de altın detaylar barındırıyor. Kapitone Nappa deri AMG Performance koltuklarda altın dikişleri bulunan Golden Coast, zenginlerin radarına şimdiden girmiş durumda. Bundan önce ise Mercedes-AMG SL63 Big Sur modeli ses getirmişti. Bu model ilhamını ABD’den alan bir araç olarak sadece ABD’de satılmıştı. AMG SL63 üzerine kurulan araç ile Kaliforniya’ya, özellikle de Monterey’in Big Sur kıyı şeridine saygı duruşunda bulunan firma, üstü açık makineyi “Manufaktur Orange Flame” isimli metalik turuncu renk ile satışa sundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Araçta turuncu ile siyah arasında güzel bir denge kuran dev üretici, SL63 Big Sur‘da özel Manufaktur üretimi Mistik Kırmızı / Siyah Nappa deri koltuklara yer veriyor. İçerisinde de bazı turuncu detaylar taşıyan göz alıcı spor otomobil, gücünü çift turbo ile desteklenen 4.0 litrelik V8 motordan alıyor. Bu motor yola tam 577 beygir güç aktarıyor, model ile 0’dan 100 km/s hıza 3,5 saniyede çıkılabiliyor.

Maksimum hızı 315 km/s olarak açıklanan Mercedes-AMG SL63 Big Sur, standart olarak dört teker çekiş (4Matic) sunuyor ve AMG Dynamic Plus paketi temelinde AMG Active Ride Control süspansiyon sistemiyle istenildiğinde konforlu, istenildiği zamansa yüksek performanslı sürüş getiriyor.

Burmester imzalı çok güçlü bir ses sistemi ile donatılan spor araç, dokuz ileri otomatik şanzıman ile akıcı bir sürüş deneyimi ortaya koyabiliyor. Mercedes-Benz şimdilik bu özel araçtan toplam kaç adet üretileceğini açıklamıyor, spesifik bir fiyat bilgisi de vermiyor. Ancak normal AMG SL63’ün ABD’de 183 bin dolarlık fiyatı bulunuyor.

Mercedes-AMG SL 63 Manufaktur Golden Coast yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli