reklamı kapat

POPÜLER

instagram yumurta

Instagram rekoru kıran yumurtanın fotoğrafçısından açıklama

4 Ocak’ta yüklenip kısa sürede Instagram rekoru kıran yumurtanın fotoğrafçısı duruma hayli şaşırmış gibi görünüyor. Üstelik Sergey Platonov, bu ilginç rekora bilinçli dahil olmamış.

Sergey Platonov, Instagram rekortmeni yumurtanın fotoğrafçısı. Esquire’e konuşan Platonov, yumurta fotoğrafının başarısı hakkında bazı açıklamalarda bulunuyor. Ancak önce konuyu bilmeyenler için kısaca hatırlatalım. 4 Ocak’ta Instagram üzerinden world_record_egg isimli hesapta bir yumurta fotoğrafı paylaşılıyor. Fotoğrafın açıklamasında ise Kylie Jenner’ın beğeni rekorunun bir yumurta ile kırılıp kırılamayacağı sorgulanıyor. Nitekim 14 Ocak’ta, 10 gün gibi kısa bir sürede Kylie Jenner’ın 18 milyonluk beğeni alan fotoğrafının rekoru alt ediliyor ve bir yumurta ile sosyal medya adeta “kırılıyor”. Şimdilerde 47 milyon beğeniye yaklaşan yumurtanın yer aldığı hesabın sahibi ise hala bir gizem. Ancak kısa sürede bu “başarıyı” ticarete döktüğünü söyleyebiliriz. Zira yumurta viral olduktan sonra yavaş yavaş tasarım ürünler de satışa sunulmak üzere kendini gösterdi. Peki yumurtayı fotoğraflayan asıl isim Platonov bu konuda ne düşünüyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Başka bir fotoğraf olsa sonuç muhtemelen aynı olurdu”

Platonov’un Esquire‘e yaptığı açıklama şu şekilde: “İnsanların bu yumurtada neyi beğendiğini pek de anlamadım. Açıkçası bunun yerine başka bir fotoğraf olsaydı etki muhtemelen yine aynı olacaktı.

Stok fotoğraflar çeken Platonov, hesabın arkasında kimin ya da kimlerin olduğunu bilmediğini kaydediyor. Yani hesabın gerçek sahibine ilişkin gizem hala devam ediyor.

İlginizi çekebilir

YouTube’un ekran kaydırarak içerik değiştirme özelliği