reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Instagram özelliği

YouTube’un Instagram’dan esinlendiği yeni işlevsel özellik [Video]

YouTube, Instagram Hikayeler özelliğinde kullanılan içerik değiştirme kontrolünü mobil uygulamasına getiriyor. Dağıtıma başlanan özellik, uygulamayı kullanmayı kolaylaştırıyor.

Instagram Hikayeler’de içerikleri kaydırarak değiştirme özelliği, yeni bir güncelleme ile YouTube mobil uygulamasına geliyor. Bu haftadan itibaren dağıtımına başlanan özellikle beraber artık videoları izlerken istediğiniz zaman ekranı kaydırarak diğer içeriğe geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar tam ekran görünümünü değiştirmeden yani arayüz dışına çıkmadan izledikleri içerikleri değiştirebiliyor. Tam ekran görünümünün dışında da aynı şekilde içeriklerin değiştirilebileceğini belirtelim. Yani uygulamayı dikey kullanıyorsanız da kaydırarak bir sonraki videoya geçebilirsiniz.

Tabii takibinde gelecek olan içerik YouTube’un sizin için hazırladığı “önerilen videolar” listesine göre ilerliyor. Parmağınızı sağdan sola sürükleyerek yeni içeriğe geçiş yapabileceğiniz gibi tam tersi şekilde de bir önceki içeriği görüntüleyebiliyorsunuz. Dikey kullanımda tam ekran deneyimi olmadığı için ekranın altında yer alan önerilen listesinden gelecek videoyu görüntülemek de mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni YouTube özelliği önce iOS’te

Popüler video paylaşım platformu, sahip olduğu izleme süresinin yüzde 70’inin mobilden geldiğini kaydediyor. Bu yüzden hem kullanıcıların mobil deneyimini kolaylaştırmak hem de mobilde daha fazla zaman geçirmelerini sağlamak için yeni güncellemeler yapılıyor. Söz konusu güncellemenin ise bu hafta içinde ilk olarak iOS cihazlarına dağıtılacağı açıklandı. Android kullanıcılarının ne zaman yeni özelliğe kavuşacağı ise şimdilik ne yazık ki belirsizliğini koruyor.