reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Ted Bundy

Netflix Amerika’nın en azılı seri katillerinden Ted Bundy’nin dosyasını aralıyor [Video]

Netflix belgesel dizisi Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy Amerika’nın en azılı seri katillerinden Bundy’nin dosyasını işliyor. Daha önce duyulmamış ses kayıtları da belgeselle beraber ortaya çıkıyor.

Netflix, suç odaklı yeni belgesel dizisi Bir Katilin İfadeleri: Ted Bundy ile, Amerika’nın en azılı seri katillerinden birinin hikayesini anlatıyor. Genç kadınları hedefine oturtan Bundy, 1970’lerde Amerika’nın odak noktasındaki isimlerden biriydi. İşlediği cinayetlerden 30 tanesini itiraf eden seri katilin gerçek kurban sayısı ise bilinmiyor. 1974 ve 1978 yılları arasında 7 farklı eyalette işlediği suçlarla yargılanan seri katilin davası ise kısa sürede bir medya şovuna dönüşüyor. Kendi avukatlığını üstlenen Bundy’nin davası sürerken ise halktan şaşırtıcı tepkiler geliyor.

Bundy’nin bu ürpertici hikayesi Netflix belgeseli ile biraz daha aydınlanıyor ve daha önce halka paylaşılmamış kayıtların da yer aldığı yeni bir belgesele dönüştürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundy dosyası

Emmy ödüllü belgeselci Joe Berlinger’ın imzasını taşıyan yapım 4 bölümden oluşuyor. Seri Bundy’nin işlediği cinayetlerin yanı sıra medyanın duruşması boyunca seri katili nasıl yansıttığına da dikkat çekecek. Bundy’nin duruşması sırasında kadınların seri katile olan ilgisi ve tepkisi de yine belgeselin değindiği noktalar arasında yer alıyor.

24 Ocak‘ta Netflix Türkiye kütüphanesinde yerini alacak olan belgesel, Bundy idamının 30. yılında kendine bu platformda yer ediniyor. Belgeselin Türkçe altyazılı fragmanına haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.