reklamı kapat

POPÜLER

netflix youtube

YouTube uygulamasına eklenen yeni arama özelliği

Dünyanın açık ara en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, Android uygulamasında yeni bir özellik daha sunmaya başladı.

YouTube, hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor. Artık birçok kişi arama yapmak adına Google yerine direkt olarak YouTube’u kullanıyor. İşte bunun farkında olan internet devi, servisin Android uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Bu özellik ile artık YouTube içerisinde yapılan arama sonuçlarında videolar yanında normal Google’ın taradığı internet sitesi sonuçları da görünecek. Firmanın birçok pazarda aktif olarak kullanıma sunduğu bu “web sonuçları” elbette oldukça kullanışlı görünüyor. Bu sayede kişilerin karşısına daha fazla sonuç çıkarılmış oluyor. Ancak elbette bunu sevmeyenler de olacaktır. Bu yüzden firma web sonuçlarını kapatma seçeneğini de aktif olarak kullanıcılarına sunuyor. Bu özelliğin yakında herkese gelmesi bekleniyor. Bir örnek aşağıda yer alıyor;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube kısa süre önce de yeni bir özellikle gündeme gelmişti

Popüler servisinin Android uygulamasına geçen hafta gelen en yeni özellik, uyku zamanı hatırlatıcısı olmuştu. Kişiler artık belirli saatler girerek uygulamanın kendilerine “uyuma zamanın geldi” hatırlatması yapmasını sağlayabiliyor. YouTube’da bir şeyler izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayanlar için oldukça güzel olan özellik, uyku uyarısını istenirse izlenen videonun ortasında, istenirse de izlenen video bittikten sonra gösterebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken en yeni bisiklet modellerinden