reklamı kapat

POPÜLER

netflix youtube

YouTube tarafında kullanıma çıkan faydalı güzel özellik

Dünyanın açık ara en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, kullanıcılarına faydalı bir özellik daha sunmaya başladı.

Google, diğer büyük teknoloji devleri gibi kişilerin cihazlarıyla gereğinde fazla vakit geçirmesini istemiyor. Bu açıdan biliyorsunuz Android işletim sistemi içerisinde özel sistemler / uygulamalar yer alıyor. Google bu konuda YouTube’u da es geçmiyor. Çünkü firmanın en çok vakit geçirilen servisleri arasında YouTube yer alıyor. Bu bağlamda servise gelen en yeni özellik, uyku zamanı hatırlatıcısı oluyor. Kişiler artık belirli saatler girerek uygulamanın kendilerine “uyuma zamanın geldi” hatırlatması yapmasını sağlayabiliyor. YouTube’da bir şeyler izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayanlar için oldukça güzel olan özellik, uyku uyarısını istenirse izlenen videonun ortasında, istenirse de izlenen video bittikten sonra gösterebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube en son PewDiePie ortaklığı ile ses getirmişti

Tam 104 milyon abonesi bulunan PewDiePie, yapılan sürpriz anlaşma ile artık özel olarak YouTube üzerinde canlı yayınlar yapacak. Bu konuda herhangi bir rakamın paylaşılmadığı önemli bir anlaşma imzalayan Felix Kjellberg, daha önce özel olarak DLive üzerinde canlı yayınlar gerçekleştiriyordu. 2020’de canlı yayınlara daha çok önem vereceğini aktaran PewDiePie, yayınları esas kitlesinin olduğu YouTube’da yaparak çok ama çok daha fazla kişiye ulaşacak gibi görünüyor. YouTube’la arasında geçmişte ciddi sorunlar yaşanan ancak 100 milyonu geçerek bir ilke imza atan ünlü YouTuber, Google’ın YouTube özelinde özel anlaşma imzaladığı CouRage, Typical Gamer ve Valkyrae gibi isimlerin en yenisi ve en çok dikkat çekeni konumunda yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken en yeni bisiklet modellerinden

İLGİLİ HABERLER