reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Yeni WhatsApp güncellemesiyle gelen işlevsel özellik

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir güncellemeyle eklediği özellik sayesinde grup konuşmalarından tekil konuşmalara geçişi kolaylaştırıyor.

WhatsApp grupları iletişimi çoğu zaman kolaylaştırırken, platform da grup sohbetlerini yeni özelliklerle zenginleştiriyor. Geçmişte bir grup konuşmasında yer alan bir kişiye özel olarak mesaj atabilmek için grup konuşmasından çıkarak yeni bir mesaj oluşturmanız gerekiyordu. Bu da kişiyi rehbere kaydetmekten tutun da gereksiz pek çok adımı yapmanıza sebep oluyordu. WhatsApp son olarak yayınladığı Sürüm 2.19.10 güncellemesiyle beraber bu sorunu ortadan kaldırıyor. Artık grup konuşması içinde dilediğiniz kişiyi seçerek özel olarak yeni bir konuşma penceresi açabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Grup konuşmasından bireysele geçme

Bunun için izlemeniz gereken adımlar ise hayli basit. Bire bir yeni bir pencerede konuşmak istediğiniz kişinin ismine geliyorsunuz. Burada isme basılı tutarak sohbet seçeneklerini açmanız gerekiyor. İlk açılan panelde istediğimiz seçenek ne yazık ki görünmüyor. Altta yer alan “Diğer” seçeneğini seçerseniz ikinci bir panel açılıyor. Bu panelde “Özel Olarak Cevapla” seçeneğini tercih etmeniz durumunda yeni bir konuşma penceresi açılıyor. Kişiyi rehberinize eklemeden bu sayede basit iki dokunuşla ayrı bir konuşma penceresi açmak mümkün. Söz konusu güncellemeyi yaptıktan sonra özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeni WhatsApp güncellemesinin 94,5 MB olduğunu da ekleyelim.

WhatsApp indir: iOS, Android

İlginizi çekebilir

Instagram’a güncellemeyle gelen yeni özelliğin tanıtımı