reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Keşfedilen yeni işlevsel WhatsApp özelliği

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp platforma dahil edeceği yeni bir özellikle beraber mesaj iletme yeteneğini bir üst seviyeye çıkarıyor.

WhatsApp sahte haberlerin yayılmasını önlemek için yeni özellikleri test etmeye devam ediyor. WABetaInfo‘nun Android versiyonun 2.19.80 betasında fark ettiği yeni özellik de onlardan biri. Beta testine başlanan özellik gruplar ve bireysel konuşmalar arası bilgi akışının sağlanması açısından en popüler özelliklerden biri olan “mesaj iletme” yeteneğini geliştiriyor. Artık mesajların karşı tarafa ulaşma ve okundu bildilerinin yanı sıra iletilmiş mesajların daha önce kaç kere iletildiğini de görmek mümkün oluyor. Bu bilgiyi mesajı ileten kişinin görebildiğini belirtelim. Çünkü Mesaj Bilgisi penceresi sadece mesajı gönderen kişi tarafından açılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dörtten fazla iletilen mesajlarda özel bilgilendirme

İletilen mesajların üzerinde “iletildi” uyarısı zaten yer alıyor. Bu da konuşmada karşı tarafın o mesajın sıfırdan mı yazıldığı yoksa başka bir konuşmadan mı iletildiği bilgisini almasını sağlıyor. Eğer bir mesaj 4 kereden fazla iletilirse ise bu kez mesaj üzerindeki bilgilendirme yazısı değişiyor. 4 kereden fazla iletilen mesajlarda “sıklıkla iletildi” uyarısı çıkıyor. Böylece mesaj gönderilen kişi o mesajı iletmeden tam olarak iletim sayısını bilemese de mesajın 4’ten fazla kez dolaşıma sokulduğu bilgisine vakıf oluyor. Bu sayede kullanıcılar bir mesajın ya da haberin halihazırda platform üzerinde popülerleşmeye başladığını anlayabiliyor.

İlginizi çekebilir

Platformun 10. yılı için hazırladığı kutlama videosu