reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ta grup oluşturmadan toplu mesaj gönderme [Nasıl yapılır?]

İletişimi hiç olmadığı kadar kolaylaştıran WhatsApp, özellikleriyle de kullanıcılara daha rahat bir iletişim için alternatifler sunuyor. Onlardan biri de toplu mesaj. Çoğunlukla yapılanın aksine toplu mesajlar için grup kurmak zorunda değilsiniz.

WhatsApp grup konuşmaları şüphesiz hayatımızı kolaylaştıran detaylar arasında yer alıyor. Kalabalık gruplarda toplu mesaj atarak bilgilendirme sağlamak iletişimin en hızlı yollarından biri. Ancak bazen birbirini tanımayan insanlara da aynı mesajları atmamız gereken durumlar oluyor. Bu durumda o measjı kopyala/yapıştır yöntemiyle istediğimiz herkese tek tek yollamak yerine, mesajlaşma uygulamasından tek seferde göndermek mümkün. Üstelik bu kişileri aynı grup içine dahil etmenize de gerek yok. İzlemeniz gereken adımlar ise oldukça basit.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’ta toplu mesaj gönderme

Toplu mesaj göndermek için hem iOS hem de Android’de uygulamayı açıp Sohbetler ekranına gelmeniz gerekiyor.

Android kullanıcıları bu ekrana gelince, ekranın sağ üst kısmında yer alan ve üst üste duran üç nokta sembolüne dokunarak menüyü açabilir. Daha sonra açılan pencerede “Yeni toplu mesaj” seçeneğine tıklayarak kişi listesine geçiş yapılıyor. Telefonunuzda kayıtlı kişileri buradan seçebilir, toplu mesaj gönderebilirsiniz. Küçük bir uyarı yapalım “Yeni toplu mesaj” seçeneğinin hemen üzerinde yer alan “Yeni grup” seçeneğine tıklarsanız grup mesajı oluşturacaktır. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

iOS kullanıcılarının izleyeceği adımlar ise şu şekilde: Sohbet penceresinin hemen üzerinde yer alan Toplu Mesaj Listeleri seçeneğine tıklayarak toplu mesajı göndermek istediğiniz kişileri seçebilir ve mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz.

Toplu gönderdiğiniz ya da size toplu halde gelmiş mesajlarda mini bir megafon simgesinin yer aldığını da belirtelim. Mesajı alan kişiler mesajın kimlere gönderildiğini göremiyor, ancak bunun bir toplu mesaj olduğunu biliyor anlayacağınız.

Ayrıca toplu mesaj listenizi düzenleyebilir, 256 kişiye kadar kişi ekleyebilir ve listeye özel bir isim de verebilirsiniz.