reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp
WhatsApp

WhatsApp’a “grup sohbetler” için yeni bir özellik yolda

Facebook‘un dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yakın zamanda yeni bir özellik daha kazanıyor. 

Dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de çok popüler olan WhatsApp, WABetaInfo tarafından Android sürümünde farkedilen yeni bir özellikle gündemde. Bu özellikle grup sohbetleri ilgilendiriyor ve sıkı kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Biliyorsunuz uygulama içerisindeki grup sohbetlerde yönetici ataması yapılabiliyor. Grupta yönetici olan kişiler bazı bilgileri değiştirebiliyor ya da gruba kişi ekleyerek silebiliyor. Ancak yönetici yapılan bir kişinin yönetici yetkisi elinden alınamıyor. Bu şu an ancak kişiyi gruptan atıp yeniden eklemekle yapılıyor ve bu da çok kullanışlı görünmüyor. Yeni eklenecek özellik işte bu sorunu çözüyor. Yeni özellikle diğer yöneticiler başka bir yöneticinin yetkisini elinden alabiliyor. Bir grupta sınırsız sayıda yönetici olabiliyor. Bu da basit ancak yeri geldiğinde oldukça işe yarayacak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

WhatsApp
WhatsApp

WhatsApp grupları olmazsa olmaz

Birçok iş yerinin işlemesi sağlayan gruplar, uygulamanın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmaya devam eden servis, açıklanan verilere göre şu an günlük 300 milyon, aylık ise 1,3 milyar aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Bahsi geçen yeni özelliğin ise yakında gelmesi bekleniyor.