reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, grup odaklı faydalı özelliği geliştirmeyi sürdürüyor

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için yeni özellikler geliştirilmeye ve bunlar yeni beta sürümlerinde bulunmaya devam ediliyor.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda grup odaklı bir özellik ile gündeme gelmişti. Hatırlamak adına firma, grup üyelerinin gruplardan sessiz şekilde ayrılmasına imkân tanımak adına çalışıyor. Bu sayede bir kişi eklendiği gruptan ayrıldığı zaman, bu durum gruptaki diğer üyelere açık şekilde gösterilmeyecek. Şu an bunun tam tersini uygulayan ve ayrılmayı herkese bildiren firma, bu yeni adım ile birçok kişiyi memnun edecek. Ancak isteyenler yine de gruptan ayrılan kişileri görebilecek. Bunun için firmanın hazırladığı yeni bir uygulama bölümü ortaya çıkmış durumda. “Geçmiş Katılımcılar” adı altında hazırlanan bu sayfanın altında görebileceğiniz bölümde, gruptan ayrılan kişiler 60 gün boyunca görülebilecek. Burada gruptan ayrılanlar yanında gruptan çıkarılan kişilere de göz atılabilecek.

Kısa süre önce yine WABetaInfo tarafından yolda olduğu bulunan yeni bir gizlilik ayarı da ortaya çıkarılmıştı. Bu ayar devreye alındığı zaman kişiler, WhatsApp’ın gizlilik menüsü içerisinden çevrimiçi bilgisini kapatabilecek. Bu ayar son görülme ile bağlantılı olacak, son görülme konusunda seçilen ayar çevrimiçi bilgisi için de geçerli olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böylelikle herkes ya da istediğiniz özel bazı kişiler çevrimiçi bilginizi göremeyecek. Bu özelliği ilk aşamada iOS betasında karşımıza getiren firma, süreci kısa süre önce Android betasına da genişletti. Yani bazı iddiaların aksine özellik iki platformda da olacak ve yüksek ihtimalle 1-2 ay içerisinde genel kullanıma alınacak.

-Bu bölümün yakında aktif edilmesi bekleniyor ancak bu konuda net bir tarih verilemiyor-

WhatsApp adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın