reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, grup yönetimini ve düzenini kolaylaştıracak

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için yeni özellikler geliştirilmeye ve bunlar yeni beta sürümlerinde bulunmaya devam ediliyor.

WhatsApp, uzun süredir bir “Admin Delete” isimli özellik üzerinde çalışıyor. İşte bu imkân yakın zaman önce bazı beta kullanıcılarına gönderilmeye başlandı. Peki bunun amacı ne? Bu imkân sayesinde grup Admin’leri ya da grup yöneticileri, grup sohbetler içerisindeki istedikleri mesajı herkesten silebiliyor. Bu sayede grup yönetimi kolaylaşıyor, daha düzgün bir düzen sağlanabiliyor. Gruptan bir mesajın silindiğini herkese gösteren şirket, silinen içeriği ise gizliyor. Bu özelliğin yakında herkes için kullanıma sunulması bekleniyor ancak henüz bu konuda net bir tarih verilemiyor. Firma belirli özellikleri tam olarak çalışır hale getirmeden herkese açmayı sevmiyor.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda grup odaklı bir özellikle daha gündeme gelmişti. Hatırlamak adına firma, grup üyelerinin gruplardan sessiz şekilde ayrılmasına imkân tanımak adına çalışıyor. Bu sayede bir kişi eklendiği gruptan ayrıldığı zaman, bu durum gruptaki diğer üyelere açık şekilde gösterilmeyecek. Şu an bunun tam tersini uygulayan ve ayrılmayı herkese bildiren firma, bu yeni adım ile birçok kişiyi memnun edecek. Ancak isteyenler yine de gruptan ayrılan kişileri görebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunun için kısa süre önce firmanın hazırladığı yeni bir uygulama bölümü ortaya çıkmıştı. “Geçmiş Katılımcılar” adı altında hazırlanan bu bölümde, gruptan ayrılan kişiler 60 gün boyunca görülebilecek. Burada gruptan ayrılanlar yanında gruptan çıkarılan kişilere de göz atılabilecek.

WhatsApp adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın