reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp için geliştirilen yeni özellikler ortaya çıktı

Pazarın liderliğini koruyan WhatsApp için yeni özellikler geliştirilmeye ve bunlar yeni beta sürümlerinde bulunmaya devam ediliyor.

WhatsApp, en son beta sürümlerinde görüldüğü kadarıyla grup yöneticilerinin mesaj silme sistemi için son aşamaya gelmiş durumda. Yakında herkes için kullanıma sunulacak özellik, grup yöneticilerinin bir mesajı gruptaki herkesten silmesine imkân tanıyacak. Bir grup içerisinde mesaj silindiği, diğer grup üyeleri tarafından görülebilecek. Süreçte elbette kişiler silinen mesajı göremeyecek. Ancak mesajı hangi yöneticinin sildiği açık olarak belirtilecek. Grupları daha güvenli ve düzenli hale getirmek adına güzel olan bu özellik, istenmeyen içeriklerin önüne geçmek adına büyük bir kontrol sağlayacak.

Bu arada firma detaylarına burada yer verdiğimiz Ray-Ban Stories akıllı gözlük modeli için de WhatsApp desteği getiriyor. Facebook tarafından hazırlanan gözlük, ileride WhatsApp özelinde de iletişim kurmak adına kullanılabilecek gibi görünüyor. Pazarda hiç ses getirmeyen ürün, halen destekleniyor ancak geleceği halen çok parlak durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için bundan önce de “Durum” ile alakalı bir yenilik bulunmuştu. Instagram Hikayeler’inin bir benzeri olan “Durum” özelliği için ileride Instagram’daki gibi emoji temelli tepki seçenekleri getirilecek. Burada ilk aşamada sekiz farklı emoji sunulacak. Bu sayede arkadaşlarınızın “Durum” paylaşımlarına basit şekilde tepkinizi gösterebileceksiniz.

WhatsApp çoklu cihaz desteği yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın