reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones yaratıcılarının Netflix uğruna aldığı Star Wars kararı

Game of Thrones yaratıcılarının Netflix uğrunda aldığı şaşırtıcı karar

Game of Thrones yaratıcıları Netflix uğruna beklenmedik bir karar aldıklarını açıkladı. Bu karar şüphesiz Disney’in hoşuna gitmeyecek.

Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, kabus gibi geçen bir final sezonuna rağmen Netflix ve Disney (Star Wars) anlaşmalarıyla hayli popüler iki isim haline gelmişti. İkili Star Wars’un gelecek üçlemesi için Disney’le anlaşma imzalarken Aralık 2022‘de yayınlanacak üçlemenin ilk filmi üzerine çalışmaya başladıklarını da kaydetmişti. Ancak bunun yanı sıra ikili Netflix’e özel içerik üretmek için de 200 milyon dolarlık, çok yıllı bir anlaşmaya imza atmıştı. Bir anda önlerine gelen yüksek profilli işleri kabul eden ikili şimdi beklenmedik bir açıklamaya imza attı. Benioff ve Weiss, Star Wars üçlemesinden çekildiklerini Deadline‘ın özel haberiyle duyurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones yaratıcıları Netflix projelerine odaklanacak

İkili yaptığı açıklamada şu sözlere yer veriyor: “Star Wars’u çok seviyoruz. George Lucas onu yarattığında bizi de şekillendirdi. Onunla Star Wars hakkında konuşmak, şimdiki ekiple bir araya gelmek hayat boyunca yaşayamayacağımız bir heyecandı ve her şeyi değiştiren bu hikayeye hep minnettar olacağız.

Lucasfilm‘in başkanı Kathleen Kennedy ise ikiliye kapıları tamamen kapatmıyor. Kennedy yaptığı açıklamada “David Benioff ve Dan Weiss inanılmaz hikaye anlatıcıları. Onları ajandalarının çok dolu olmadığı ve Star Wars’a odaklanabilecekleri bir dönemde bu yolculuğa dahil etmeyi umuyoruz.” diyor.

Günün sonunda Game of Thrones finali yüzünden isyan eden Star Wars hayranları derin bir nefes alacak gibi görünüyor. Üçleme üzerinde çalışacak yeni isim ise şimdilik açıklanmadı. Benioff ve Weiss’ın Netflix için planladığı içerikler ise merak edilenler arasında.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye’nin Kasım 2019 ajandası