reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon için alınan sürpriz karar ve dizi ekibinin tepkisi

Hayranlar istedi Netflix kararını “esnetti”. Lucifer 5. sezon için alınan yeni sürpriz karar hayranların diziye olan bağlılığı sayesinde alınmış gibi görünüyor.

Lucifer 5. sezon ile beraber dizinin final yapacağı duyurulduğunda hayranlar ciddi bir şok yaşamıştı. Netflix diziyi Fox’un 3. sezondaki iptal kararından kurtarmış ancak şimdi kendi bir “erken” final biçmişti. En azından ilk duyuru yapıldığında durum böyle görünüyordu. Fakat dizi yaratıcılarının yaptığı açıklamalar sonrası, Netflix’in aslında diziyi 2 sezonluk anlaşma ile satın aldığı ortaya çıkmıştı. Dizi yaratıcılarından Ildy Modrovich, yeni sezonun 4. sezondaki gibi 10 bölüm süreceğini ancak her bir saniyesinin değerlendirileceğini açıklamıştı. Ancak hayranların ne finali ne de 10 bölümlük, dizi için nispeten kısa sezonu kabul etmeye niyeti yoktu. Uzun uğraşların ardından, diziyi kurtarmak için açılan onlarca çevrim içi kampanya ve baskı sonucu Netflix diziyi bir sezon daha uzatmadı belki ama 5. sezon bölüm sayısını artırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon 16 bölüm olacak

Netflix’in resmi açıklamasına göre Lucifer 5. sezon, 10 bölüm değil tam 16 bölümle karşımıza çıkacak. Esasen popüler platform 6 bölüm eklemişken 4 bölüm daha ekleyerek diziye 6. sezonu da verebilirdi, ancak bu karar için de mutluyuz tabii ki. Müjdeli haberi paylaşan ilk isimlerden olan Modrovich, edinilen ek 6 bölümün hayranların ilgisi ve sevgisi sayesinde kazanıldığını işaret eden bir tweet’le mutluluğunu belirtti. Dizinin diğer yaratıcısı Joe Henderson ise haberi sadece şeytan emojisiyle aktardı. Tom Ellis de Twitter gönderisindeFlaş haber! Lucifer’ın final sezonu 16 bölüm olacak” diyerek sevincini hayranlarıyla paylaştı.

Peki 6 ek bölüm ne anlama geliyor? Lucifer 5. sezon hala senaryo aşamasında olduğu için ek 6 bölüm dizi yaratıcılarının anlatacağı son hikayeyi detaylandırmak için büyük bir fırsat gibi görünüyor. 5. sezonun dizinin bugüne kadarki en iyi sezonu olması beklenirken Modrovich’in geçmiş açıklamaları da sabırsızlığı artırmıştı. 10 bölümün hakkını vereceklerini açıklayan Modrovich, şimdi elindeki ek 6 bölümle hayranlar için unutulmaz bir finale imza atacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Dizinin 4. sezon fragmanı