reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon ile ilgili bildiğimiz her şey

Netflix favorilerinden Lucifer 5. sezon bölümleriyle hayranlara veda etmeye hazırlanıyor. Çalışmaları başlayan sezonla ilgili bildiklerimizi derledik.

Netflix, Lucifer 5. sezon bölümleriyle dizinin veda edeceğini açıkladığından beri hayranlar buruk bir sabırsızlıkla dizinin yeni sezonunu bekliyor. Hayli hareketli bir 4. sezon sonrası büyük bir soru işaretiyle diziye ara vermiştik. Chloe ona karşı hislerini itiraf ettikten sonra Lucifer’ın mecburen cehenneme dönmesi ikili arasındaki ilişkiyi de askıya almıştı. Şimdi final için bazı teoriler havada uçuşurken, yeni sezonun neler sunabileceğini de göz önünde bulundurma zamanı geldi. Bu zamana kadar yapılan açıklamaları bir araya getirerek, şimdilik bilinen tüm detayları derledik.
Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon kaç bölüm olacak?

Diziyle ilgili kesin olarak bildiğimiz bir şey varsa o da bölüm sayısı. 26 bölüm süren 3. sezon sonrası 4. sezon bizlerle 10 bölüm buluşturmuştu. Her ne kadar uzun bir sezondan sonra 10 bölüm çerez gibi gelse de, 4. sezon dizinin en sevilen sezonu oldu. Kapanışta ise bölüm sayısı ne yazık ki artmıyor. Dizinin yaratıcılarından Ildy Modrovich, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada 5. sezonun 10 bölüm ile hikayeyi noktalayacağını açıklamıştı.

Güncelleme: Netflix dizinin 5. sezonunu uzatarak bölüm sayısını 16’ya çıkardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Lucifer 5. sezon yazar odası

5. sezon çekimleri başladı mı?

Hayır. Ne yazık ki henüz çekimler başlamadı. Ancak dizinin senaryo takımı yapımcılarla buluşup senaryoyu kaleme almaya başladı. 5. sezon için hayli titizlikle çalışıldığını söyleyebiliriz. Sık sık “Bu sezon hayranlara bir aşk mektubu olacak.” diyen Modrovich, 5. sezonun 10 bölümünün de her bir saniyeyi değerlendireceğini kaydetti.
Lucifer 5. sezon

Dizinin yaratıcılarından ilk ipucu

Daha senaryo yazımı yeni başladığı için dizinin yaratıcıları diziyle ilgili çok detay vermiyor. Ancak dizi daha 5. sezon onayı almadan yapılan açıklamayı da hatırlatmadan geçemeyeceğiz. Dizinin yaratıcılarından Joe Henderson, geçmişte verdiği röportajda 5. sezonun pek çok heyecan verici olasılığa açık olduğunu kaydetmişti. Ancak akıllarında özellikle bir fikir üzerinde yoğunlaştıklarını belirten Henderson, “5. sezonun ilk sahesi dahi aklımızda ki benim favori fikirlerim arasında!” diyerek beklentiyi de artırmıştı. 4. sezonu cehennemde kapattığımız için bu ilk sahnenin nasıl olacağını hayli merak ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Lucifer 5. sezon

Neden 5. sezonla final yapılıyor?

Bu sorunun net bir cevabı yok. Ancak şunu söyleyebiliriz ki; Lucifer 5. sezon ile final yapma kararı yeni alınmış bir karar değil. Joe Henderson, Netflix satın alımı sırasında yapılan anlaşmanın 2 sezonluk olduğunu açıklamıştı. Yani dizi Fox’tan satın alınıp 4. sezon çekilmeye başlandığında tüm ekip dizinin 5. sezon ile final yapacağını biliyordu. Ani alınmış bir karar olmadığını söyleyebiliriz. Öte yandan bu kadar sevilen bir dizi neden 5. sezonda bitiriliyor, asıl sorulması gereken soru bu sanıyoruz.
Lucifer 5. sezon eve donecek mi?

Havva 5. sezon için dönecek mi?

4. sezonun favori isimlerinden biri olmayı başaran Havva (Inbar Lavi) sezon finalinde sorunlarını “kendi başına” çözmek için uzaklaşmaya karar vermişti. Lucifer 5. sezon için karakter rahatlıkla döndürülebilir. Ancak dönüp dönmeyeceği şimdilik kesin değil. Geçmişte Henderson verdiği bir röportajda Umuyorum ki bu Havva’yı son görüşünüz değildi.” diyor. Yani olasılık hayli yüksek!
Lucifer Spotify

Yeni sezonla dizi şarkıları Spotify’a gelecek mi?

Dizi finale doğru adım adım yaklaşırken, hayranların uzun zamandır istediği bir şey var: Dizide Tom Ellis ve diğer oyuncuların seslendirdiği şarkıların onların yorumuyla Spotify’a gelmesi. Mayıs ayında Tom Ellis konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve dizide seslendirdikleri şarkıları kendi yorumlarıyla çevrim içi servislere getirmek için çalışacağını söylemişti. 5. sezon beraberinde bir de heydiye getirebilir anlayacağınız.
Lucifer 5. sezon

Aynı evrende geçen başka bir dizi ya da film mümkün mü?

Peki ya 5. sezon bittikten sonra? Karakterlere ve diziye tamamen veda mı edeceğiz? Aslında etmek zorunda değiliz. “Aynı evrende geçen bir başka dizi ya da film ihtimali var mı?” sorusuna dizinin yaratıcısı Modrovich olumlu bir yanıt vermişti. Dizi bitse bile yeni yapımlar görme ihtimalimiz var.

İlginizi çekebilir

Dizinin 4. sezon fragmanı