reklamı kapat

POPÜLER

Ford Puma ST

Performans rozetinden ipuçları; Ford Puma ST vites yükseltmeye başladı

Tanıtımı için geri sayım sürecine devam edilen Ford Puma ST, resmi kaynaklardan gönderilen ipucu ile meraklılarının ilgisini üzerine toplamaya çalışıyor.

Ailenin model bazındaki en yeni isimlerinden birisi olan Puma, eskilerden gelen rozetini günümüz itibarıyla bambaşka bir sınıfta temsil etmeye devam ediyor. Her ne kadar tasarım bazında eleştirilse de, kısa süre önce açıklanan rakamlarda kendisini Avrupa’nın en çok tercih edilen SUV modelleri listesinde ilk 10’da görmüştük. Türkiye pazarındaki yerini de alan araç için marka içerisinde şimdi de yeni bir sayfa açılıyor. Uzun süredir geliştirme süreci devam eden Ford Puma ST, resmi kaynaklardan gönderilen ipucu niteliğindeki detaylar vites yükseltmeye başlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Puma ST altyapı dinamiklerini Fiesta ST ile paylaşacak

Twitter’da paylaşılan ufak detaylarda, otomobilin iç ve dış kısmından çok az ayrıntı gösteriliyor. Direksiyonda yer alan ST logosunu ve ön bölümdeki ızgaranın bir bölümünü bu kapsamda görebiliyoruz. Araçla ilgili rakamsal veriler ise bir süredir gündemde. Fiesta ST ile aynı motor dinamiklerini paylaşması beklenilen modelde, 1,5 litrelik üç silindirli makinenin merkezde bizi karşılaması bekleniyor. Eğer büyük bir değişiklik yapılmaz ise bu motor yaklaşık 200 beygir güç ve 290 Nm torkla Puma ST’de de göreve devam edecek. Aracın 0’dan 100’e hızlanmasının ise 6 saniyede civarında olması yine beklentiler arasında karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki günlerde daha net parçalar üzerinden karşımızda olacak modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler