reklamı kapat

POPÜLER

Marvel, MCU’da Venom iddialarına son noktayı koydu

Başrolünde Tom Hardy‘nin yer aldığı Venom son zamanlarda gündemden düşmüyor. En fazla merak edilen konu ise bu karakterin Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil olup, olmayacağı. Hepimizin kafasını karıştıran farklı açıklamaların ardından Marvel bu konuya son noktayı koydu.

Geçmişe kısaca göz atarsak, Sony’nin bir süredir Venom filmi üzerinde çalıştığını zaten biliyorduk. Vizyon tarihinin açıklanmasıyla birlikte proje kesinlik kazandı. Ardından sürpriz bir açıklama geldi ve Venom’a Tom Hardy‘nin hayat vereceği belli oldu. Bu dönemde projenin Spider-Man’den tamamen bağımsız olacağı dile getiriliyordu. Fakat Sony cephesinden gelen açıklamalar çizgi roman sevenlerin umutlanmasına neden oldu. Filmin yapımcılarından biri olan Amy Pascal, Spider-Man ve Venom’un aynı dünyada geçtiğini söyledi. Hatta Tom Holland’ın Venom filmine konuk olabileceğini dile getirdi. Ancak Marvel’ın başkanı Kevin Feige‘in şaşkın yüz ifadesiyle hevesimiz kursağımızda kaldı.

Herkesin merak ettiği soruyu Variety, Spider-Man: Homecoming’in galasında sordu. Kevin Feige iki projenin birbirinden bağımsız olduğunu net bir şekilde belli etti. Marvel’ın Venom ile bir bağı olmadığını ancak Sony’nin Tom Hardy ile birlikte iyi bir başlangıç yaptığını düşündüklerini dile getirdi. Onun bu açıklamasıyla Spider-Man ve Venom’u yeniden bir arada görme hayallerimiz suya düşmüş oldu.