reklamı kapat

POPÜLER

Polis memurları için hazırlanan yeni ölümcül olmayan silah [Video]

Polis memurları için suçluları ya da zorluk çıkaran kişileri etkisiz hale getirmek adına BolaWrap isimli yeni bir ölümcül olmayan silah geliştirildi.

Polis memurları biliyorsunuz özellikle yurt dışında uzun süredir ölümcül olmayan “Taser” silahları kullanıyor. Bu silah öldürmüyor ancak yüksek elektrik gücüyle atıldığı kişilere inanılmaz bir acı veriyor. İşte bu silahı değiştirmek isteyen ABD merkezli Wrap Technologies şirketi, karşımıza BolaWrap ile çıktı. Elektrikli traş makinesi boyutunda olan bu silah, ateşlendiği zaman ucundaki kartuş aracılığıyla bir kevlar ip fırlatıyor (Saniyede 156 metre hızla) ve bunu atılan kişinin vücuduna ya da bacaklarına sarıyor. İpinin uzunluğu fazla olduğu için birden fazla tur sarılan ve ucundaki kancalar ile sağlam bir bağlantı sunan BolaWrap, bu sayede zorluk çıkaran kişileri ya da suçluları kaçamaz / hareket edemez hale getiriyor. Çalışmak için harici bir güç kaynağına ihtiyacı olmayan ürün, lazer sistemiyle polisin ipi atacağı yeri rahat şekilde belirlemesine de imkan tanıyor. Özellikle polisten kaçan kişileri durdurmak adına iyi görünen silah, sadece 3 ila 8 saniye arasında yeni bir atışa hazır kartuş ile doldurulabiliyor. Yani istendiği durumda bir kişi birden fazla kablo ile hızlı şekilde sarılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ölümcül olmayan polis silahı BolaWrap etkili çalışıyor

Bu silahın şimdilik halka satılması gibi “çılgın” bir plan bulunmuyor. Kolluk kuvvetlerinde aktif olarak kullanımda olduğu aktarılan silah, özellikle aşırı güç kullanımında aşırıya kaçan ABD polisleri için zorunlu yapılması gereken silahlar arasında yer alıyor. Bu silahın nasıl çalıştığını çok iyi şekilde gösteren tanıtım videosunu direkt olarak yukarıda izleyebilirsiniz.