reklamı kapat

POPÜLER

Opel Insignia

41 yıllık efsane dayanamadı; “Opel Insignia” için Avustralya macerası sona erdi!

Bölgede Holden Commodore rozetiyle satılan Opel Insignia, kullanıcı yönelimlerinin kurbanları arasındaki yerini 41 yılın ardından aldı.

Yaklaşık bir hafta öncesinde revize edilen versiyonuyla karşımıza çıkan Opel Insignia, markasının amiral gemisi olarak yola devam ediyor. 2020 model yılıyla birlikte tasarımsal bazda makyaj niteliğinde değişimler geçiren otomobil için bugün önemli bir gelişme gündeme geldi. Avustralya pazarında Holden markası altında Commodore olarak satılan Insignia, bir süredir devam eden düşüşlü grafiğe yenik düştü. Markanın bölgesel departmanı tarafından yapılan duyuruyla birlikte geleceği netleşen modelin, 2020 ürün gamında yer almayacağı da resmiyet kazandı. Bölgedeki binek segmetin daha çok kompakt araçlar üzerine yöneldiğini dile getiren Holden, bunu paylaştığı net rakamlarla da destekliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Insignia ile birlikte Holden Commodore efsanesi bitmiş oldu

Avustralya’daki macerasına bakıldığında geride 41 yıl gibi ciddi bir mirasa sahip olan Commodore adı, bölge için bir ikon haline dönüşmüştü. Süreç içerisinde farklı dinamiklere kavuşsa da bu rozeti devam ettirme konusunda oldukça istikrarlı olan Holden, aldığı bu kararı gelinen son nokta satış verileriyle açıklıyor. En çok satış rakamı yakaladığı 1998 yılına bakıldığında aracın 94.642 adet gibi ciddi bir paya sahip olduğunu söyleyen marka, 2019’a gelindiğinde ise bu rakamın sadece 9.000‘de kaldığını gösteriyor. Kısa süre önce benzer sebepler üzerinden Astra’ya da veda eden Holden’ın bundan sonraki tek hedefi ise SUV ve pickup modelleri üzerine şekillenecek. Önümüzdeki yıl da elinde kalan son Commodore versiyonlarını da satışa sunacak olan markanın, ürün gamı için önümüzdeki birkaç yıl daha belirleyici olacak.

İlginizi çekebilir

2019 Opel Corsa çarpışma testi