reklamı kapat

POPÜLER

BMW X1 hibrit

Avrupa satış süreci netleşen 2020 BMW X1 hibrit hakkında bilmeniz gerekenler

Güncel ürün gamında önemli oranda pay sahibi olma potansiyeli barındıran 2020 BMW X1 hibrit, önümüzdeki yıl içerisinde ülkemizde de yer alacak.

İlk kez geçtiğimiz mayıs ayının son günlerinde karşımıza çıkarılan 2020 BMW X1 ailesi, markanın genel nimetlerini paralel eğride yansıtan detaylarıyla dikkat çekti. BMW’nin “böbrek büyütme operasyonu” için kendi dinamikleri içerisinde ileriye taşıdığı yeni jenerasyon modern donanımlarıyla elini oldukça güçlendirdi. Tabi ki işin sadece tasarım ve donanım kısmında kalmadı bu ileriye adım hamlesi. İkinci jenerasyonuyla birlikte kaputunun altında artık hibrit seçenekle de kullanıcılarla buluşmaya hazırlanan X1 için artık bu dinamikleri asfalt üzerinde gösterme zamanı geldi çattı. Yılın sonuna doğru İngiltere’nin de içerisinde bulunduğu ilk parti Avrupa ülkelerinde satışlarına başlanacak olan 2020 BMW X1 hibrit için detaylı teknik özellikleri net bir şekilde değerlendirebiliyoruz artık.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 BMW X1 hibrit teknik özellikleri

Modelin içten yanmalı ve elektrik motorundan oluşan reçete bileşenleri aslında bize çok yabancı değil. 2 Serisi ailesinde de göreceğimiz sistemden faydalanan mühendislerin içten yanmalı ayağındaki rolünü 1,5 litrelik turbo üç silindir motor üstleniyor. Tek başına yaklaşık 125 beygir güç ve 230 Nm tork üreten bu üniteye 95 beygir güç ve 165 Nm tork üreten elektrikli ünite eşlik ediyor. Marka tarafından açıklanan kombinasyonda ise karşımıza 220 beygir güce ve 385 Nm torka sahip bir X1 versiyonu çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik tablonun devamında performans verilerini de meraklılarıyla paylaşan BMW, aracın 0’dan 100’e hızlanmak için 7 saniyeye ihtiyaç duyarken maksimumda ise 191 km/s dolaylarına erişebileceğini söylüyor. Saf elektrik modunun da etkisiyle X1’in ortalama tüketim değeri 100 kilometrede 2 ile 3 litre arasında seyrederken, karbon salınım değerinin kilometrede 43 gram olması da gayet tatmin edici. Saf elektrik modunda 135 km/s hıza kadar çıkabilen hibrit versiyonun bagaj kapasitesinde (450 litre) herhangi bir farklılık olmaması da bilinmesi gereken noktalar arasında. xDrive25e adıyla ürün gamındaki yerini alacak olan X1 hibrit, emisyon standartlarının iyice sıkılaştığı süreçte gerek marka gerekse kullanıcılar için önemli bir opsiyon olacak.

İlgili video

2020 BMW X1