reklamı kapat

POPÜLER

Human Horizons

Beklentiler iyice artıyor; Human Horizons, Jaguar-Land Rover’ın kilit ismini transfer etti

Uzak Doğu merkezli olarak piyasaya ciddi bir giriş yapan Human Horizons, Jaguar-Land Rover SVO departman sorumlusunu kadrosuna dahil etti.

Geride bıraktığımız temmuz ayının son günlerinde gerçekleşen tanıtımıyla otomobil dünyasına çok ciddi bir giriş yapan Human Horizons, LOG okurlarından da ilk aşamada olumlu geri dönüşler aldı. Sahip olduğu sıra dışı özellikleriyle akıllarda yer edinen Çin merkezli üreticiyi önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobil piyasasında çok daha üst sıralarda görmek çok da sürpriz olmayacak. Gündemdeki bu yükselişini ciddi bir transferle taçlandıran marka, Jaguar-Land Rover grubundan önemli bir ismi yönetici kadrosuna dahil etmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre önümüzdeki günlerden itibareni JLR için özel üretim modellerin geliştirilmesinden sorumlu olan SVO departman başkanı Mark Stanton‘ı, Human Horizons dahilinde görmeye başlayacağız.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mark Stanton, Human Horizons geçiş sürecini değerlendirdi

Geçiş süreciyle ilgili Autocar‘a önemli açıklamalarda bulunan Stanton, ayrılığın ardındanki temel sebeplerden birisinin Jaguar-Land Rover içerisinde beklediğini bulamamasına bağlıyor. Açıklamalarında; “Aslında bakarsanız geride bıraktığım macera hakkında çok fazla negatif konuşmak istemiyorum. Çünkü hala onlara ve ortaya çıkan ürünlere ilgim var. Lakin içeride yaşadığım süreçteki beklentiler ve elde ettiğim sonuçlar bir hayal kırıklığı olarak elimde kaldı. Git gide daha daha büyüyerek bugüne kadar uzanan olaylardan bahsedebilirim. Bu şekilde 3-4 yıl daha orada kalıp sonrasında emekli olabilirdim ama bunu yapmak istemedim. Yönümü daha farklı noktalara çevirmek istedim. Elektrikli modeller de şu an bunun için en iyi fırsat. Gün geçtikçe çevre benim için daha önemli hale geldi. 110 yıldan beri var olan bu sektörde 35 yıldır çalışıyorum. Emisyonların geldiği noktayı gördüğümde dünyayı daha kötü bir yer haline getirdiğimi düşünüyorum.” ifadelerine yer veren Stanton için Human Horizons yeni bir başlangıcı temsil ediyor. İlk modeli HiPhi1 ile 650 kilometreye yaklaşan menzil değeri vadeden Çinli şirketin bu transfer ile nasıl bir etki yapacağınıysa şüphesiz zaman gösterecek.