reklamı kapat

POPÜLER

2020 BMW 330e
BMW

Ailenin en ekonomik üyesi geldi; 2020 BMW 330e ile tanışma vakti

Sedan’ın ardından ilk kez yeni bir gövde tipini de beraberinde getiren 2020 BMW 330e, iyileştirilmiş verileriyle performans ve ekonomiyi tek çizgide birleştirecek.

Geride bıraktığımız haziran ayı itibarıyla station wagon versiyonu üzerinden aileyi genişleyen yeni jenerasyon BMW 3 Serisi için listeye bir isim ekleme vakti geldi. Ürün gamı içerisinde M3’ün ardından belki de deneyimi en merak edilen ikinci versiyon olarak nitelendirebileceğimiz 2020 BMW 330e bugün itibarıyla merak edilenleriyle karşımızda duruyor. 3 Serisi içerisindeki en iktisadi versiyon olarak satışa sunulacak olan şarj edilebilir hibrit altyapıyı otomobilin bir önce nesline göre yüzde 15 oranında daha ekonomik ve çevreci olduğunu özellikle belirtmek gerekiyor. Aktif elektrikli kullanımla birlikte 100 kilometrede 1,9 litre ile 1,6 litre aralığında ortlama vadeden 330e’nin karbon salınımı ise kilometrede 43 ile 37 gram aralığında değişiklik gösterecek.

BMW

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 BMW 330e ve hayati teknik veriler

Otomobilin elektrik altyapısından önce kaputun altındaki geleneksel ünitesinden konuşmakta fayda var. Burada 184 beygir güç üreten 2.0 litrelik turbo dört silindir makineyi merkeze alan BMW, elektrik motoruyla birlikte ortaya 252 beygir güç ve 420 Nm tork gibi bir kombinasyon çıkarıyor. Performans noktasında ise devreye markanın XtraBoost adını verdiği yeni bir destek sistemi devreye giriyor. Sport mod ile birlikte devreye giren bu yapı aracın beygir gücü limitlerini 40 birim bazında iyileştiriyor. Açıklanan verilere göre bu parçaların bir araya gelmesiyle 330e’nin 0’dan 100’e hızlanması 5,9 saniye sürüyor. Erişilebilecek maksimum sürat değeri ise 230 km/s olarak resmi verilere yansımış durumda. Yine modlar arasında yerini alan elektrik sürüş desteği kısmı da oldukça başarılı nitelikleri içerisinde barındırıyor. Bu modda maksimum 140 km/s hıza kadar çıkabilen otomobilin menzil değeri sie 66 kilometreye kadar esneyebilecek. İlk kez station wagon gövde tipiyle de sunulacak olan hibrit versiyonun fiyatları önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.