reklamı kapat

POPÜLER

xiaomi akıllı televizyon

İlk detaylar belli oldu; Xiaomi’nin cep yakmayan üç yeni akıllı televizyonu tanıtıldı

Xiaomi tarafından tanıtımı yapılan yeni akıllı televizyonlar, bütçe dostu olmasıyla göze çarpıyor. Fakat televizyonların önemli bir eksikliği olduğu ortaya çıktı.

Advertisement

Üç yeni televizyon da Google Android TV platformunu kullanıyor. Televizyonlar “Mi LED TV 4 PRO” olarak isimlendirilirken üçü arasından en ucuz olanı 32 inçlik Mi LED TV 4C PRO, 206 dolara satılacak. Diğer iki televizyon ise nispeten daha büyük ekran boyutlarına sahip. Bunlardan Mi LED TV 4A PRO‘nun ekran boyutu 49 inç ve Mi LED TV 4 PRO’nun ki ise tam 55 inç. 49 inçlik televizyonun 413 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğu bilinirken 55 inçlik serinin gözdesi ise tam 688 dolara satılacak. Ayrıca Xiaomi Mi LED TV 4 PRO, 4K görüntü kalitesi sunuyor. 4.9 mm’lik bir inceliğe sahip olan televizyon, ailenin diğer iki düşük modeline göre daha zarif. Xiaomi’nin Mi LED 4 TV serisinin güncellenmiş modelleri olan televizyonlar Android Oreo 8.1’i çalıştıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Televizyonlarda moral bozan bir eksiklik bulunuyor

Yeni televizyonlar, Android işletim sistemi sebebiyle izleyicilere Google Play uygulama mağazasından televizyonlara uygun olanları kurabilme imkanı veriyor. Ancak yeni modellerde önemli bir özellik eksik söz konusu. Serideki üç yeni modele de Netflix uygulaması yüklenemiyor. Ayrıca kullanıcılar, akıllı telefonlarındaki Netflix videolarını televizyonlarına da yansıtamayacak. Netflix’in televizyon sertifikalarıyla alakalı politikalar sebebiyle mi durum böyle yoksa televizyonlar, Netflix standartlarını mı taşımıyor henüz bilinmiyor. Fakat Xiaomi ürün yöneticisi Sudeep Sahu, yaptığı son açıklamayla Netflix’le anlaşmaya çalıştıklarını belirterek uygulama desteği alabileceklerinin yüksek olduğunu ifade etti. 55 inç televizyon 10 Ekimde, diğer iki televizyon ise 9 Ekimde Xiaomi’nin internet sitesinde satışa çıkacak.

İlginizi çekebilir

Xiaomi’nin otomatik açılabilen şemsiyesi