reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi CC9 Mi Note 10

Xiaomi Mi CC 9 Pro’yu çalışırken gösteren ve ilginç bir detay veren video [İzle]

5 Kasım tarihinde resmi olarak lanse edilecek Xiaomi Mi CC9 Pro modelini çalışırken gösteren bir video yayımlandı. Bu video ile ilginç bir detay da ortaya çıktı.

Xiaomi Mi CC9 Pro, yine iki önemli gelişme ile karşımızda. Buradaki ilk gelişme modelin için yayımlanan bir video. Bu videoda telefonun kamera arayüzü ve burada sunduğu görüntüleme deneyimi gözler önüne seriliyor. Bu video kapsamında kavisli kenarlara, ince çerçevelere ve bir damla çentiğe sahip olduğu görülen telefon, parmak izi sensörünü ekranına entegre ediyor ve tasarımsal olarak gayet güzel görünüyor. Ancak dediğimiz gibi bu videonun merkezinde modelin kamera performansı yer alıyor. Burada detaylandırdığımız üzere telefonun arkasında beşli bir kamera sistemi bulunuyor. Bu kamera sistemi sayesinde cihaz 5 kat optik, 10 kat hibrit ve 50 kat dijital zoom yapabiliyor. Yukarıdaki videoda bu zoom miktarının nasıl olduğu gözler önüne seriliyor. Burada özellikle 5 kat optik ve 10 kat hibrit dikkat çekiyor. Çünkü Xiaomi Mi CC9 Pro modelinin 10x hibrit zoom’da kalite kaybı olmadan çok iyi sonuçlar sunduğu aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi CC9 Pro, global pazara Mi Note 10 olarak çıkabilir

İşte bu detay gerçekten şaşırttı. Firmanın dün duyurusunu yaptığı Mi Note 10 ya da olası versiyon Mi Note 10 Pro, beşli kamera sistemini global pazarda temsil edecek telefonlar olacak gibi görünüyor. CC9 serisi modelleri gerçekten şimdiye kadar hiç Çin dışına çıkarmayan firma, bu açıdan mantıklı duran bir adım içerisinde bulunuyor. Mi Note 10 ya da Mi Note 10 Pro’nun Türkiye’de de satılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak elbette bunun için açıklanmış bir tarih bulunmuyor. Fakat firma son dönemde yeni modelleri oldukça hızlı getiriyor. Bu açıdan yeni telefonların aralık sonunda Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor.