reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones ekibinin Jason Momoa’yı bulma hikayesi

Game of Thrones dizisinde Khal Drogo karakteriyle karşımıza çıkan Jason Momoa’nın bu rolü hayranlara borçlu olduğu ortaya çıktı. Oyuncunun seçilme sürecini David Benioff ve D.B. Weiss açıkladı.

Westeros’un büyülü dünyasını televizyona taşıyan David Benioff ve D.B. Weiss geçtiğimiz günlerde Austin Film Festivali’ne katıldı ve uzun bir aranın ardından ilk kez hayranların önüne çıktı. İzleyicilerin tepkilerinden çekinen ikili daha önce planlanmış etkinliklere katılmamayı tercih etmişti. Austin Film Festivali’ne katılmalarıyla birlikte diziye dair yeni gerçekler ortaya çıktı. Bunlardan biri de Khal Drogo karakteriyle ün kazanan Jason Momoa ile ilgili.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones ekibinin Khal Drogo arayışı

SyFy Wire sitesinin haberine göre David Benioff ve D.B. Weiss, Khal Drogo için Jason Momoa’yı hayranların önerileri sayesinde buldu. İkili ilk sezon öncesinde özellikle Khal Drogo karakteri için uygun bir oyuncu bulmakta zorlandıklarını açıkladı. Bu süreç sonuçsuz kalınca ikili internet üzerinden hayranların karakterlere uygun gördüğü oyuncuları araştırmaya başladı. Böylece ismini daha önce hiç duymadıkları Jason Momoa’yı buldular. Oyuncu Game of Thrones dünyasına dahil olmadan önce deneme çekimlerine katıldı. Ekip onun gerçekten Khal Drogo gibi göründüğünü fark etti. Oyuncunun haka dansı yapmasıyla bu fikirleri pekişti.

Bu açıklama sayesinde anlıyoruz ki Jason Momoa kariyerine yön veren Khal Drogo rolünü aslında Buz ve Ateşin Dansı kitap serisinin hayranlarına borçlu. Onlar olmasa ekibin Momoa’dan haberi bile olmayacaktı.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı