reklamı kapat

POPÜLER

Khal Drogo

Game of Thrones’ta Khal Drogo olarak düşünülen sürpriz oyuncu

Game of Thrones dizisinde Khal Drogo denildiğinde hepimizin aklına Jason Momoa geliyor. Fakat ekibin hiç beklenmedik bir oyuncuyu bu rol için değerlendirdiği ortaya çıktı.

Khal Drogo’nun özellikle birinci sezonda çok önemli bir karakter olduğunu söyleyebiliriz. Viserys Targaryen ve Illyrio Mopatis, Targaryenlerin işine gelecek bir evlilik planı yapıyordu. Böylece Daenerys Targaryen ordu desteği karşılığında Khal Drogo ile evlendiriliyordu. Başlangıçta isteği dışında gerçekleşen bu evlilik daha sonra Daenerys’in kaderini değiştiriyordu. Başlangıçta Drogo da onun hayatının aşkı oluyordu. Khal Drogo’nun ölümünden sonra Daenerys Targaryen’in kaderi değişiyor ve kendisi önemli bir lidere dönüşüyordu. Öte yandan Khal Drogo’yu canlandıran Jason Momoa ile Daenerys’e hayat veren Emilia Clarke‘ın yakın arkadaş olduğunu ve hala görüştüğünü biliyoruz. Jason Momoa başlangıçta bu rol yüzünden yeni proje bulmakta zorlansa da, Game of Thrones onun kaderini değiştiren yapım oldu.

Değişen Khal Drogo tercihi

Screen Rant‘ın haberine göre Khal Drogo’ya uygun bir oyuncu aranırken görüşülen isimlerden biri de David Harewood olmuştu. Homeland ve Supergirl gibi dizilerde seyrettiğimiz David Harewood çıkıp Khal Drogo’yu canlandırmak için deneme çekimlerine gittiğini açıkladı. Fakat rolün daha sonra Jason Momoa’ya gittiğini ve bunun kesinlikle daha doğru bir tercih olduğunu düşündüğünü söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası şu noktada Jason Momoa’dan başka birini Khal Drogo olarak düşünemiyoruz. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı