reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones yıldızı Jason Momoa See ile ilgili açıklama yaptı

Game of Thrones ile kıyaslanan yeni dizisi için Jason Momoa’dan açıklama

Game of Thrones dizisinin 8. sezonda kavuşabildiği bütçeye ilk sezonundan kavuşan See için Jason Momoa yeni bir açıklamada bulundu.

Game of Thrones dizisindeki rolü “unutulmazlar” arasına girse de Jason Momoa şimdilerde Apple TV+ dizisi See için geri sayım yapıyor. Ancak Momoa’nın yeni dizideki karakteri sıklıkla Khal Drogo ile karşılaştırılıyor. Bir kez daha karşımıza savaşçı/lider rolde bir karakterle çıkacak olan Momoa, bir “kabile lideri” konumunda. 600 yıl gelecekte geçen dizide bir virüsün yayılması sonucu insanlık büyük oranda yok olurken hayatta kalanlar ise görme yetisini kaybediyor. Böyle bir dünyada diğer duyuları keskinleşen insanlar hayatta kalmaya çabalarken, gözleri gören ikiz bebeklerin doğumuyla işler değişiyor. Momoa’nın yeni rolü dizi daha yayınlanmadan sık sık Game of Thrones’daki Khal Drogo rolüyle kıyaslansa da oyuncu aynı fikirde değil. Momoa bu kıyasa değinerek karakterinin özünü anlatmaya çalışıyor.

“Game of Thrones dizisinde Khal Drogo’nun ölmediğini düşünün…”

Momoa EW‘a verdiği röportajda karakteri için şunları söylüyor: “Khal Drogo’nun ölmediğini ve hayatına devam ettiğini düşünün. Asla baba olamayacaktı. Bu tarz bir rolü gerçekleştiremeyecektim. Netflix’in Frontier dizisinde bile ailem ve çocuklarım benden alınmıştı. See’de ise ikinci bölümde artık 60 yaşında, 15 yaşında ikizleri olan bir babayım. Her ne kadar bir savaşçı da olsa, ailesini bir arada tutmaya çalışan bir adam. Daha önce hiç baba rolünü deneyimlememiştim. Bu tarz bir alanda çalışma fırsatım olmamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu noktada Momoa, rolünün Khal Drago’dan ne kadar ayrıldığını vurgularken kendisi için de bir ilki gerçekleştirdiğini belirtiyor. “Hep aynı rollerde yer alıyor” eleştirilerini de bu şekilde reddediyor. Momoa’nın See dizisi için “gelmiş geçmiş en iyi işim” dediğini de hatırlatalım. Momoa’yı başrole oturtan dizi 1 Kasım‘da Apple TV+’ta yayınlanacak.

İlginizi çekebilir

Dizinin fragmanı