reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV+ Jason Momoa See Game of Thrones

Apple’ın Jason Momoa dizisi için Game of Thrones öz güveni

Apple TV+, 1 Kasım’da izleyicilerle buluşacak. Platformun çıkışındaki en iddialı dizilerden biri de Game of Thrones ile karşılaştırılan Jason Momoa dizisi See.

Geçmişte Jason Momoa başrolündeki yeni Apple TV+ dizisi See için pek çok kez Game of Thrones karşılaştırması yapılmıştı. Hatta bu kıyaslamalardan biri Momoa’dan dahi gelmişti. Diziyi bu kadar ön plana çıkaran noktalardan biri elbette Momoa’nın kendisi. Ancak aynı zamanda bütçesi de hayli dikkat çekici olmasına sebebiyet veriyor. Game of Thrones’un televizyon tahtını boşalttığı şu günlerde her platform kendi Game of Thrones’unu ortaya çıkarmak için çalışırken, Apple karşımıza her bölümüne 15 milyon dolar harcanmış See dizisini çıkarıyor. Game of Thrones’un böyle bir bütçeye sahip olması 7 koca sezon almıştı. Dizi ilk sezonlardan sonra “bütçe dostu” çekim maliyetini kaybetse de sadece final sezonunda her bölüme 15 milyon dolar düşecek kadar bütçe artırılabilmişti. Hal böyle olunca izleyiciler de düşünmeden edemiyor: See gerçekten Game of Thrones’la yarışabilecek mi yoksa koca bir balon gibi patlayacak mı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan See için Game of Thrones kıyaslaması

Emmy dergisinin yeni sayısına konuşan Apple TV+’ın başındaki isimler Jamie Erlicht ve Zack van Amburg, “See, Game of Thrones gibi efsanevi olabilecek mi?” sorusuna net bir öz güvenle yanıt veriyor: “Bu soruyu erkenden emin bir şekilde ‘Evet’ diyerek yanıtlayabiliriz.

See bizi konu olarak Game of Thrones’dan biraz daha farklı bir evrene götürüyor esasen. 600 yıl gelecekte geçen hikayede Dünya’da sağ kalmış herkes görme yetisini kaybediyor. Dizi Momoa’nın karakteri Baba Voss’un karısının ikiz çocuklar doğurmasıyla başlıyor. Ancak bu çocukların herkes gibi görme yetisinin kayıp olmadığı, görebildikleri anlaşılıyor. Bu da beraberinde diyara karmaşa ve savaşı getiriyor.

Apple TV+ 1 Kasım’da yayın hayatına See ve birkaç diziyle başlayacak olsa da Türkiye’de ne yazık ki servis 1 Kasım’da yayına girmeyecek. Şimdilik servisin Türkiye’deki yayın dönemi bilinmezliğini koruyor. Yurt dışında ise servise aylık 4,99 dolara abone olunabiliyor.

İlginizi çekebilir

Dizinin fragmanı