reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones bütçesini katlayan Jason Momoa dizisi

Game of Thrones bütçesini katlayan Jason Momoa dizisi

Game of Thrones yokluğunda, her platform onun yerini alacak yapımı çıkarmak istiyor. Apple TV+, Jason Momoa dizisi See için ayırdığı bütçeyle bunu hedefliyor.

HBO’nun Game of Thrones 8. sezon ile final yapmasının ardından televizyon sektörü yeni Game of Thrones’unu aramaya başladı. Amazon, Yüzüklerin Efendisi ile bu yarışta hayli iddialı. Netflix, Witcher ile bu unvanı kazanmaya aday olmak istiyor. Apple TV+ ise açılışı doğrudan bu unvanı hedefleyen bir diziyle yapma amacında gibi görünüyor. The Wall Street Journal‘ın haberine göre Apple’ın çevrim içi yayın servisi, Jason Momoa başrolündeki dizisi See için kesenin ağzını açmış durumda. Dizinin her bir bölümü için ayrılan bütçe Game of Thrones’la yarışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones bütçesini kapan Jason Momoa dizisi: See

See’yi Apple TV+ tanıtımında görmüş ve diziyle ilgili ilk izlenimleri edinmiştik. Görünen o ki firmanın en büyük yatırımlarından biri bu dizi olacak. Çünkü See’nin her bir bölümüne yaklaşık 15 milyon dolar harcandığı iddia ediliyor. Küçük bir hatırlatma yapalım. Game of Thrones 8. sezonun toplam bütçesi 90 milyon dolardı. 6 bölümlük sezonda bütçe eşit dağıtılmasa da, bölüm başına 15 milyon dolar gibi bir bütçe düşüyordu. Yani See, Game of Thrones’un 8. sezonda elde ettiği uçuk bütçeyi daha ilk sezonundan elde etmiş oluyor.

Gelelim dizinin konusuna. Jason Momoa bu dizide de Game of Thrones’daki rolüne benzer bir şekilde “savaşçı – lider” bir karakteri canlandırıyor. Apple’ın fantastik, bilim kurgu dizileri arasında yer alacak projedeki distopik evrende insanların görme yetisi bulunmuyor. Momoa diziyi “Duyup, dokunup, koklayıp, hissedebildiğiniz bir Dünya hayal edin. Tüm insani deneyimlere ulaşabildiğiniz bir dünya. Sevgi, heyecan, keşif, umutsuzluk… Şimdi tüm bu insani deneyimleri görmeden yaşadığınızı hayal edin.” diyerek özetliyor. Dizinin Dünya’daki deneyimin ne kadarının görme temelli olduğunu sorgulatması bekleniyor. Bunu yaparken de elbette her hikayede olduğu gibi cesur savaşçılar, düşmanlar, entrika ve heyecan verici olaylarla çevreleniyor.

Apple TV+ bu yılın sonlarına doğru platformdaki yerini alacak. Şimdilik ücretlendirme konusunun netleşmediğini belirtelim.

İlgili video

Platformun duyurulan içeriklerinin kolaj fragmanı