reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones Jason Momoa

Jason Momoa’nın dizinin yaratıcısını hastanelik ettiği Game of Thrones anısı [Video]

HBO, yayınladığı yeni “arka plan” videolarıyla popüler dizilerinin çekimlerinde olan ilginç olayları anlatıyor. Onlardan biri de Game of Thrones ve Jason Momoa ile ilgili.

Game of Thrones dizisindeki kısacık Khal Drogo rolüyle beğeni kazanan Jason Momoa, Aquaman rolünden sonra popülerliğini hiç olmadığı kadar artırmış durumda. Peki hayli güçlü görünen Momoa ne kadar güçlü dersiniz? Bunu bizzat Game of Thrones’un yaratıcılarından David Benioff anlatıyor. HBO’nun yayınladığı “set hikayeleri” video serisinden biri olan animasyonda Benioff, açılışı Momoa’nın güçlü görüntüsüyle yapıyor. “Film efekti falan değil, Momoa gerçekten de güçlü bir adam.” diyen Benioff daha sonra bir akşam Momoa’ya “tokat oyununda” meydan okuduğunu belirtiyor. “Khal’ı yenersem yeni Khal ben olurum.” düşüncesiyle hareket eden Benioff ise buna hayli pişman oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hastanede biten macera

Tokat oyunu el kızartmaca gibi ancak avuç içinin yukarı doğru bakması şeklinde değil de iki eli birleştirerek karşı tarafa doğrultma şeklinde gerçekleşiyor. Benioff iyi bir açılış yaptığını düşünürken, tokatlardan birini kaçırınca sıra Momoa’ya geçiyor. İşte orada işler hayli çirkinleşiyor. Momoa’nın rekabetçi yanı ortaya çıkarken tek bir tokat kaçırmamasının yanı sıra güçlü darbeler indirmesi Benioff’a zor anlar yaşatıyor. Bir süre sonra elleri kızaran Benioff, uzun süre dayanmaya çalıştığını belirtiyor. Daenerys Targaryen rolüne hayat veren Emilia Clarke’ın ellerini işaret etmesi üzerine Benioff oyunu bitirmek zorunda kalıyor. Kıpkırmızı olan ellerinin hayli kötü göründüğünü belirten Benioff durumu önce önemsememiş. Ertesi sabah uyandığında şişmiş ellerle karşılaşan dizinin yaratıcısı ise eve döndüğünde soluğu hastanede alıyor ve Jason Momoa’nın güçlü tokatlarının elini ezdiğini öğreniyor.

Uzun lafın kısası bu öğretici hikayede David Benioff bize Jason Momoa gibi güçlü görünen isimlere fiziksel güç gerektiren yarışlarda kafa tutmanın çok da hayırlı bitmeyebileceğini anlatıyor. Hazırlanan eğlenceli videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.