reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry Messenger

BlackBerry Messenger hakkında üzücü haber

Bir dönemin en popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger tarih oluyor. WhatsApp Messenger’ın hayatımıza girmesiyle eski günlerini mumla arayan servis 31 Mayıs 2019’da bireysel kullanıcılar için tarih oluyor.

Kurumsal müşteriler için uygulamanın yayından kalkmayacağını belirtmekte yarar var. Google Play Store üzerinden Android kullanıcıları tarafından kullanılabilen kurumsal BBM uygulamasının çok yakında iOS cihazlar için de indirmeye sunulması bekleniyor. İlk kullanımı ücretsiz olarak servisin daha sonrasında 6 aylık abonelik için ücreti 2,49 dolar olacak.

Messenger uygulaması, ya da BBM, BlackBerry, iOS, Android, ve Windows Mobile platformlarında kullanılabilen, internet tabanlı, anlık mesajlaşma ve sesli konuşma uygulaması olarak karşımıza çıkmıştı. BlackBerry Limited (eski ismiyle Research In Motion Limited (RIM)) şirketi tarafından Ağustos 2005’te ilk sürümü yayınlanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Servis tüm platformlara gelmişti

Şirket birkaç yıl önce telefon üretmeyi bıraktığını hatırlatmakta yarar var. BlackBerry markasının ürünlerini TCL şirketine lisansladığını belirtelim. Şirket, mesajlaşma servisini çapraz platform haline getirse de bu konuda başarılı olamaadığını ve WhatsApp Messenger’ın karşısında bir üstünlük sağlayamadığını söyleyelim.

İlgili Video

Fiziksel tuşlu telefon