reklamı kapat

POPÜLER

Seinfeld

Friends’i kaybeden Netflix’ten şaşırtıcı Seinfeld hamlesi

Orijinal yapımları kadar geniş kütüphanesiyle de ilgi gören Netflix önümüzdeki yıllarda Seinfeld dizisini platforma eklemeye hazırlanıyor. Bu hamlenin zamanlaması ise oldukça dikkat çekici.

Dünya genelinde hizmet veren Netflix kendi orijinal yapımlarının yanı sıra çoktan izleyici karşısına çıkmış olan dizi, film ve belgesellere de yer veriyor. Bu yapımlar platformun kullanımını daha keyifli hale getiriyor. Ancak bahsi geçen arşiv telif hakları sebebiyle ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor. Örneğin Amerika’da kullanıcılar Friends’in tüm bölümlerine erişim sağlayabiliyor. Fakat Türkiye’de dizinin yayın hakları farklı bir platformda olduğu için Friends‘i Netflix’i üzerinden seyretmek mümkün olmuyor. Örneğimizi Friends üzerinden veriyoruz çünkü yakında bu çok sevilen dizi Netflix’te olmayacak. Bu da platform açısından büyük bir eksiğe dönüşecek. Bu eksikliğe başarılı komedi dizilerinden The Office ve Disney‘e ait tüm yapımlar da eklenince Netflix’in yola devam etmesi için önemli bir takviye gerekiyordu. Aranan kan Seinfeld’le birlikte bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seinfeld günleri çok yakın

Yaşanacak tüm kayıpların ardından Netflix en başarılı komedi dizileri arasında gösterilen Seinfeld’in yayın haklarını aldığını duyurdu. Dizinin 180 bölümünün tamamı 2021’den itibaren Netflix’teki yerini alacak. Üstelik bu durum dünya genelinde geçerli olacak. Yani hangi ülkede olursanız olun Seinfeld’in tüm bölümlerini istediğiniz zaman seyredebileceksiniz. Üstelik uzun süre önce son bulan dizinin görüntü kalitesi 4K‘ya çıkartıldı. Bu durum Seinfeld açısından da önemli biri ilk çünkü dizinin tüm bölümlerine tek bir platformdan ulaşmak daha önce mümkün değildi.

İlginizi çekebilir

Netflix dizisi Living with Yourself