reklamı kapat

POPÜLER

martı

Elektrikli scooter girişimi Martı ile 24 saat hizmet dönemi

En başta Anadolu Yakası‘nda hizmet vermeye başlayan ardından Avrupa Yakası‘na da açılan Martı elektrikli scooter paylaşım girişimi artık 24 saat hizmet boyunca verecek.

Son zamanlarda sosyal medyada sık sık görmeye başladığımız Martı aslında son yılların yükselen trendinin İstanbul’a da geldiğini gözler önüne seriyor. Yabancı pek çok ülkede elektrikli scooter paylaşımı temelli girişimleri görüyorduk. Hatta bu girişimlerin bir kısmının inanılmaz değerlediğine de şahit olmuştuk. Elektrikli scooter trendi Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem tarafından kurulan Martı’yla birlikte geçtiğimiz seneden beri İstanbul sokaklarında. Martı elektrikleri scooterlarının hem yazılımı hem de donanımı Türkiye’de yerli mühendisler tarafından tasarlandı. Üretimi İstanbul’da gerçekleştirilen araçların mekanik aksamları Çin’den geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martı ile 7 gün 24 saat hizmet dönemi

Martı’nın hizmet verdiği alan başlangıçta Anadolu Yakası ile sınırlıydı. Ardından Avrupa Yakası’na da geçiş yaptı. Girişim gördüğü büyük ilginin ardından hizmetlerini bir sonraki aşamaya taşımaya hazırlanıyor. Uygulama kullanıcılarına gönderdiği bildirimle birlikte artık 7 gün 24 saat hizmet vereceğini açıkladı. Şimdilik bu 24 saatlik hizmet Anadolu yakası ile sınırlı olacak. İlerleyen zamanlarda aynı koşulların Avrupa yakası için de söz konusu olacağını tahmin ediyor. Martı normalde gün içinde hizmet veriyordu. Belli bir saatin ardından scooterlar sokaklardan toplanıyor ve güvenli bir alanda depolanıyordu. Anadolu yakasında hizmet saatlerinin artırılmasıyla birlikte bu araçlar günün her saatinde rahatlıkla bulunabilecek.