reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

martı

Martı scooter kullanıcılarına güzel haber

Martı kısa bir süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte yerli scooter’ı Anadolu 1’i görücüye çıkartmıştı. Özellikleri ve ne zaman kullanıma sunulacağı açıklanan scooter modeliyle birlikte dikkat çeken bir ayrıntı daha oldu.

Çok yakında Martı scooter’ların İstanbul Kart desteğine kavuşacağı açıklandı. İstanbul Kart desteği sayesinde kullanıcılar kredi kartları yerine İstanbul Kart’larıyla scooter’ları kiralayabilecek. Bu desteğin çok yakında geleceğini belirten şirketin kurucularından Oğuz Alper Öktem, çocuklar için de mini bir scooter geliştirdiklerini söyledi. Öktem, gençleri alıştırmak için bu modeli geliştirdiklerini ve mini modelin elektrikli olmayacağı dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martı imzalı yerli scooter Anadolu 1 ve sunduğu özellikler

Yerli scooter modeli olma özelliği taşıyan Anadolu 1, sürüş deneyimine yeni bir heyacan getiriyor. 250w motor gücü sayesinde saatte 25 kilometre hıza ulaşabilen scooter şu anda kullanılan scooter modellerinde olduğu gibi saatte 18 kilometre hız sunuyor. Gece sürüşlerinde daha aydınlık bir sonuç için daha güçlü far sisteminin tercih edildiği Anadolu 1’de çapı 25.4 cm olan patlama ve yırtılma riskine karşı dayanıklı dolgu lastikler kullanılıyor. Elektrikli scooter’ın şase ve motorunun Türkiye şartlarına göre tasarlandığı belirtiliyor. Anadolu 1’de dikkat çeken diğer bir artı ise scooter’ın 15 dereceye kadar yokuş çıkabilmesi. Martı’nın belirttğine göre elektrikli scooter kullanıcılara tümsek, çukur ve engebeleri minimum seviyede yaşatıyor. İlerleyen dönemde yeni ödeme seçeneğinin ekleneceğüni söyleyen Martı, İstanbul Kart entegrasyonu konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtiyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen I.D.R’ın büyük rekoru