reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli scooter

İstanbul’daki beş ilçede elektrikli scooter hız sınırı düşürüldü

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından yeni elektrikli scooter kararları alındı.

Burada aktarıldığı kadarıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile yaya sirkülasyonunun yoğun olduğu beş farklı ilçede, normalde 20 km/saat olan elektrikli scooter hız sınırı 12,5 km/saat olacak şekilde aşağı çekildi. Uygulama resmi olarak 17 Kasım 2023 tarihi itibariyle hayata geçti. UKOME’nin 31 Ağustos tarihindeki toplantısında ‘Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih’ İlçelerinin yaya yoğunluğu fazla olan hassas bölgelerinde, 20 km/saat olan elektrikli scooter hız sınırının 12,5 km/saat olarak düzenlenmesi teklifi gündeme getirilmişti. Söz konusu teklif daha sonra UKOME tarafından kabul edildi ve gerekli imza süreçleri tamamlandı. Artık Scooter sürücüleri Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu ve Fatih ilçelerinin yaya yoğunluğu fazla olan bölgelerinde en fazla saatte 12,5 kilometre hız yapabilecek. İstanbul için buna benzer kararlar daha önce de alınmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul’dan paylaşım sistemler üzerinden sayıları inanılmaz sayıda artan scooter’lardan rahatsız olan çok sayıda kişi bulunuyor. Aynı zamanda bu çok seri ulaşım imkanı sunan araçları inanılmaz yoğun İstanbul trafiğinde olmazsa olmazı gören büyük bir kitle de bulunuyor. Bu arada elbette scooter servisleri sadece İstanbul’da değil Türkiye’nin birçok şehrinde kullanılıyor, bu konuda her zaman karışık yorumlar geliyor.

Yeni elektrikli scooter kararları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER