reklamı kapat

POPÜLER

Citroen Ami

Martı’dan yeni elektrikli araç hizmeti geliyor; işte ulaşım aracıyla ilgili ilk detaylar

Türkiye’de elektrikli scooter’larla faaliyet gösteren Martı yeni bir ulaşım aracını daha kullanıcılara buluşturmaya hazırlanıyor.

Otomobil haberlerleriyle tanınan Emre Özpeynirci‘nin Twitter hesabından paylaştığı bilgiye göre Martı, önümüzdeki yıl elektrikli araç hizmetini kullanıcılarla buluşturacak. Elektrikli araç konusunda Citroen ile iş birliği gerçekleştiği aktarılan şirketin Citroen Ami’den çok sayıda sipariş verdiği ifade ediliyor. Citroen’in şehir içi elektrikli ulaşım çözümüne dikkat çekici bir çözüm olarak geliştirdiği Ami, tam dolu bataryayla 70-75 kilometre menzil sunuyor. Elektrikli araç saatte maksimum 45 kilometre hıza ulaşabiliyor. 5,5 kWh’lik kompakt bataryası sayesinde standart bir elektrik prizinden sadece 3 saatte şarj oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martı’nın kullanmaya hazırlandığı aracı kimler kullanabilir?

Kısa ve günlük kullanımlar için uygun bir sürüş menzili vadeden elektrikli araç, 16 yaşından itibaren B1 ehliyetine sahip kişiler için uygun. Citroen Ami’de vites kolu veya debriyaj olmadığından araç kolay ve pratik bir kullanım sunuyor. Sürüş modu seçicisinde; sırasıyla sürüş, aracı boşa almak ve geri için D, N ve R olmak üzere sadece 3 tuş bulunuyor. Bu arada Martı haricinde farklı şirketlerin de Citroen Ami için de devrede olduğunu söyleyelim.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan çok ilginç akıllı telefon konsepti