reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Android 12 temelli One UI 4

Samsung, Android 12 temelli One UI 4 dağıtımına başladı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün Android 12 temelli One UI 4 dağıtımına başladı. Şimdilik kapsama kısıtlı.

Güncelleme: Kısa süre önce Android 12 temelli One UI 4 için Türkiye tarihleri de verildi. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Samsung, bugün direkt olarak Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra için Android 12 temelli One UI 4 dağıtımına başladıklarını duyurdu. Şimdilik her ülkede / pazarda aktif olmayan güncelleme, elbette sadece Galaxy S21 serisiyle sınırlı kalmayacak.

Yeni sürümü ilerleyen dönemde Galaxy S serisinin diğer üyeleri, Galaxy Note serisi, Galaxy A serisi, Galaxy Z serisi ve firmanın Android tablet modelleri de gelecek.

Henüz güncelleme konusunda Samsung Türkiye’nin “güncelmiyiz.com” internet sitesinde bir hareket bulunmuyor. Ancak güncellemenin Türkiye özelinde 2022’nin başında çıkış yapmasını bekliyoruz.

Android 12 temelli One UI 4 hakkındaki bazı detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Genel olarak devasa farklar getirmeyen sürüm, yine de hatırı sayılır değişiklikler taşıyor. Android 12’nin Material You tasarım dilinde dokunuşlar alan sürüm, Privacy Dashboard ile uygulamaların hassas bilgilere ne sıklıkla ulaştığını gözler önüne serebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung kısa süre önce büyük bir gelecek hedefi açıkladı

Samsung, Güney Kore merkezli sağlam kaynaklara göre 2022’de 334 milyon akıllı telefon sevk etmeyi planlıyor. Firma şimdiden kendisine bu kadar yüksek bir rakamı hedef koymuş durumda.

Daha spesifik bilgiye göre Güney Kore merkezli teknoloji devi, 2022’de 54 milyon Galaxy S serisi, 13 milyon adet ise Galaxy Z üretmenin planlarını yapıyor. Firmanın en büyük payı ise en çok kazandığı giriş seviyesi telefonlara ayırdığı görülüyor.

Samsung’un 2022’de tam 176 milyon giriş seviyesi telefonu üretmek ve sevk etmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma orta seviye için 91 milyon, orta seviyenin üstüne ise 8 milyon ünitelik bir hedef koymuş durumda.

Teknoloji devinin bu hedefine ulaşıp ulaşamayacağını ise elbette hep birlikte göreceğiz. Ancak global çip krizinin etkisiyle firmanın bu konuda işi biraz zor görünüyor. Birçok kaynak global çip krizinin 2022’de bitmeyeceğini belirtiyor.

Samsung’un 2021 toplamında sevkiyat büyüklüğü konusunda pazarın lideri olduğunu belirtelim. Firma uzun yıllardır liderliği kimseye bırakmıyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit