reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 12

Samsung telefonlar Türkiye’de Android 12’yi bu tarihler arasında alacak

Samsung, kısa süre önce Android 12 temelli One UI 4 dağıtımına başladı. Bu dağıtım elbette Türkiye’yi de kapsayacak. İşte tarihler;

Samsung, geçtiğimiz günlerde direkt olarak Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra için Android 12 temelli One UI 4 dağıtımına başladıklarını duyurdu. Halen her ülkede / pazarda aktif olmayan güncelleme, elbette sadece Galaxy S21 serisiyle sınırlı kalmayacak. Yeni sürümü ilerleyen dönemde Galaxy S serisinin diğer üyeleri, Galaxy Note serisi, Galaxy A serisi, Galaxy Z serisi ve firmanın Android tablet modelleri de gelecek.

Peki Türkiye için durum ne? Samsung Türkiye bugün beklenen adımı attı ve ufak değişiklikler görme ihtimali olan tarihleri paylaştı. Buna göre Türkiye’de Android 12 işletim sistemine ilk olarak Galaxy S21 5G, Galaxy S21 Plus 5G ve Galaxy S21 Ultra 5G modelleri geçirilecek. Telefonlar güncellemeyi kasım ya da aralık ortasında almış olacak.

Türkiye’de aralık ve ocak ayı içerisinde Android 12’ye geçirilecek telefonlar ise direkt olarak şunlar olacak:

“Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S20, Galaxy S20 Plus, Galaxy S20 Ultra ve Galaxy S20 FE,”

Türkiye’de 2022’nin ocak ve şubat aylarında Android 12’ye geçirilecek telefonlar ve tabletler ise tam olarak şunlar olacak:

Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy Tab S7 ve Galaxy Tab S7 Plus”

Yukarıda da dediğimiz gibi bu tarihlerde oynamalar olabilir. Yani şubat ayında güncelleme almayan bir telefon mart ayında güncelleme alabilir. Bu durum Android 11 döneminde de böyle oldu ancak listelenen telefonların hepsine mutlaka güncelleme verildi.

Hepsine ek olarak yukarıdakilere ek olarak başka cihazlara da Android 12 verilebilir. Yani listede adı olmayan Samsung telefonlar da ileride Android 12’ye taşınabilir.

Firmanın Türkiye’ye getireceği yeni akıllı telefonların hepsi kesin olarak Android 12’ye geçecek, 2022’deki birçok model de direkt olarak kutusundan Android 12 ile çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung kısa süre önce büyük bir gelecek hedefi açıkladı

Samsung, Güney Kore merkezli sağlam kaynaklara göre 2022’de 334 milyon akıllı telefon sevk etmeyi planlıyor. Firma şimdiden kendisine bu kadar yüksek bir rakamı hedef koymuş durumda.

Daha spesifik bilgiye göre Güney Kore merkezli teknoloji devi, 2022’de 54 milyon Galaxy S serisi, 13 milyon adet ise Galaxy Z üretmenin planlarını yapıyor. Firmanın en büyük payı ise en çok kazandığı giriş seviyesi telefonlara ayırdığı görülüyor.

Samsung’un 2022’de tam 176 milyon giriş seviyesi telefonu üretmek ve sevk etmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma orta seviye için 91 milyon, orta seviyenin üstüne ise 8 milyon ünitelik bir hedef koymuş durumda.

Teknoloji devinin bu hedefine ulaşıp ulaşamayacağını ise elbette hep birlikte göreceğiz. Ancak global çip krizinin etkisiyle firmanın bu konuda işi biraz zor görünüyor. Birçok kaynak global çip krizinin 2022’de bitmeyeceğini belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit