reklamı kapat

POPÜLER

TECNO Phantom X Samsung

Türkiye’de de satılan TECNO Phantom X üzerinden Samsung ile dalga geçildi

Türkiye’de resmi olarak yer alan ve hatta üretim yapan firmalardan TECNO, Phantom X üzerinden şaşırtan bir Samsung göndermesi yaptı.

TECNO’nun amiral gemisi olarak nitelendirilen TECNO Phantom X, Türkiye’de 256 GB depolama için 6.999 TL fiyat ile satışa sunuldu. Fiyatı ile Türkiye pazarında işi biraz zor olan telefon, yurt dışında da öne çıkarılmaya çalışılıyor. Bunun için atılan son adım ise Samsung ile dalga geçmek oldu.

Direkt olarak yukarıda görebileceğiniz reklam görselini hazırlayan TECNO, buraya “aynı şarkıyı tekrar etmeyin, yeni bir şey deneyin” yazdı. Burada Samsung ile dalga geçilen kısım ise kullanılan tasarım oldu. Çünkü bu tasarımda direkt olarak Samsung’un uzun yıllardır kullandığı logosu şeklinde “SameSong” ibaresine yer verildi.

Burada çok açık şekilde Samsung’a bir gönderme yapan firma, birbirine çok benzeyen Samsung’lar yerine yeni bir şey deneyin diyor ancak bunu çok da takdir edilecek bir yapıda yapmıyor. Bu durumdan dolayı Samsung’un yasal bir adım atması dahi bekleniyor.

TECNO Phantom X için detaylar şöyle

Gücünü MediaTek Helio G95 işlemciden ve 8 GB RAM’den alan Phantom X, 6.7 inç 1080×2450 piksel 90 Hz Super AMOLED kavisli ekran üzerine kuruluyor. 33W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pili bulunan Android telefon, önünde 48 megapiksel + 8 megapiksel olmak üzere çift selfie kamerası taşıyor. Bu selfie kameraları ekran deliğinde bulunuyor.

TECNO Phantom X arkasında ise 50 megapiksel ana + 13 megapiksel 2x telefoto + 8 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getiriyor. Telefonun parmak izi sensörü ise ekrana entegre ediliyor. TECNO Mobile Türkiye Genel Müdürü Hank Li modele ilişkin şunları söylemişti:

“Türkiye’deki teknoloji severlere PHANTOM X’i sunmaktan gurur duyuyoruz. TECNO’nun güçlü vizyonunu yansıtan amiral gemimiz ile daha fazlasını isteyen kullanıcılara #eXtrasıvar diyerek sesleniyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PHANTOM X sadece yenilikçi bir üst düzey akıllı telefon değil. Aynı zamanda modern, sıra dışı, bireylerin yaşam tarzlarını, sıradanlığı reddetmelerini ve cesur olmalarını, her zaman başarı için çaba göstermelerini ve yeni zirvelere ulaşma hırsını güçlendirmelerini ateşleyen bir ilham kaynağı.

Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcılarının telefonlarıyla olan bağını ve fotoğraf konusundaki tutkusunu yakından biliyoruz. PHANTOM X bu bağı ve tutkuyu ekstra artıracak bir telefon olarak tüm kullanıcılarını mutlu edecek.”

İlginizi Çekebilir

Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi