reklamı kapat

POPÜLER

Palm scooter

Dubai merkezli Fenix, yerli scooter girişimi Palm’ı satın aldı ; işte satın alma bedeli

Dubai merkezli Fenix, Türk scooter girişimi Palm‘ı bünyesine kattı. Açıklanan rakama göre Fenix, Türk şirketini 5 milyon dolara (yaklaşık 43 milyon TL) satın aldı.

Palm’un hisselerin satın alan Fenix’in CEO’su Jaideep Dhanoa, “Türkiye’de muazzam bir inovasyon potansiyeli görüyoruz” dedi.

Satın almayla Fenix, mikromobilite alanında Körfez Ülkeleri’nden Türkiye’ye genişleyerek, Orta Doğu bölgesinde faaliyet gösteren tek bölgesel platform olma stratejisinde önemli bir adım daha atmış oldu. Fenix ayrıca İstanbul’da yazılım ve donanım alanında ileri teknolojiler geliştirmek ve Orta Doğu bölgesine ihracat yapmak amacıyla için bir Ar-Ge merkezi de kuracak.

Satın alma sonrası şirketin kurucularından Doğuş Dirik dışındaki diğer kurucular Berhan Gökşin ve Alican İstanbullu, şirketteki görevlerine devam ederek Türkiye’deki Fenix operasyonlarına öncülük edecek. Palm Danışma Kurulu Üyesi Volt Lines’in kurucusu Ali Halabi de Fenix’in Türkiye pazarında lider platform oluşturma çabalarına destek vermeyi sürdürecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İstanbul’da AR-GE merkezi açılacak

Fenix’in Kurucu Ortağı ve CTO’su IQ Sayed ise konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Fenix’teki yaklaşımımız, Orta Doğu’daki her bir pazarımız için özelleştirilmiş araçlara, yeteneklere ve teknolojiye yatırım yapmak. Böylece değer zinciri boyunca bütünleşerek, ciddi bir finansal performans elde edebildik. Ayrıca, yeni değer yaratma fırsatları elde ettik. Yakın zamanda uygulamaya başladığımız 10 dakikada market alışverişi teslimat hizmetimiz F10 ve abonelik hizmetimiz MyFenix gibi operasyonlarımızla daha fazla hizmet sunabiliyoruz. Aslında bu satın almayla İstanbul’da kuracağımız Ar-Ge merkezinden inovatif ürünler ortaya çıkarmak bir diğer iş hedefimiz olacak. Böylece hem Türkiye pazarındaki yerel ihtiyaçlara cevap verebileceğiz, hem de faaliyet alanımızda diğer ülkelere know-how ihracatı yapabileceğiz. Bölgemiz için yenilikçi ‘Türkiye’de Üretilen’ ürünler üretme fikri bizi çok heyecanlandırıyor.”

İlginizi Çekebilir

Sony’den müzik odaklı ilginç cihaz