reklamı kapat

POPÜLER

Türk elektrikli scooter girişimi kendini Bulgaristan'da gösterdi

Türk elektrikli scooter girişimi kendini Bulgaristan’da gösterdi

Mikromobilite alanında teknoloji üreten ve pratik ulaşım çözümleri sunan teknoloji şirketi BinBin, ilk elektrikli scooter yatırımını Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya yaptı.

Hem sürdürülebilir bir dünya hem pratik ulaşım için kısa mesafeli yolculuklarda yarattığı çevreci, ekonomik ve eğlenceli çözümler ile Türkiye genelinde 14 farklı şehirde 1,5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sunan BinBin, ilk yurt dışı yatırımını Bulgaristan’a yaptı. Global ve yerel mikromobilite oyuncularının yer aldığı Bulgaristan pazarına 1000 adet yeni scooter’la giren BinBin, operasyon ve müşteri hizmetlerindeki tecrübesiyle Sofyalı kullanıcılara hizmet vermeye başladı. BinBin, mikromobilite sektöründe lider bir marka olan Segway’in cihazlarıyla girdiği Bulgaristan pazarına yeni bir soluk getirdi.

Türk elektrikli scooter girişimi 15 şehirde olacak

BinBin CEO’su Kadir Abdik, mikromobilite ekosistemi içinde istikrarlı bir biçimde büyüdüklerini belirterek, ilk yurt dışı yatırımıyla ilgili şunları söyledi: “Ülkemizde sunduğumuz sürdürülebilir mikromobilite ulaşım çözümlerini yurt dışındaki kullanıcıların da hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yurt dışındaki ilk durağımız Sofya oldu. Nüfusundan coğrafi özelliklerine, toplu taşıma imkanlarından kullanıcı eğilimlerine pek çok kriter Sofya’ya yatırım yapmamızda etkili oldu. Aynı kriterler doğrultusunda farklı şehirlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Şehir şartlarına göre en iyi şekilde uyarlanmış yeni cihazlarla Sofya’da hizmete başladık.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kullanıcı alışkanlıkları açısından birbirimize benzeyen ülkeleriz. Bulgaristan’da da tıpkı ülkemizde olduğu gibi, işimizin doğası gereği 7/24 özveri ile çalışan saha ve destek merkezi ekibimizle birlikte en iyi hizmeti sunacağız. Avrupa’nın daha temiz havadan daha temiz ulaşıma kadar çevre ve iklimle ilgili hedefleri doğrultusunda güçlü politikalar geliştiren Bulgaristan’ın çevre duyarlılığına katkıda bulunacağımız için de ayrıca mutluyuz. Katma değer yaratabileceğimize inandığımız ülkelerde olmayı sürdüreceğiz. Yıl sonuna kadar yurt dışında 15 şehirde olmayı hedefliyoruz.”

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER