reklamı kapat

POPÜLER

Martı

Martı’dan yerli elektrikli scooter: Anadolu 1

İlk olarak İstanbul’da scooter deneyimini sunan ve kısa bir sürede büyük bir beğeni kazanan Martı, yeni elektrikli scooter’ı Anadolu 1’i tanıttı.

Yerli scooter modeli olma özelliği taşıyan Anadolu 1, sürüş deneyimine yeni bir heyacan getiriyor.  250w motor gücü sayesinde saatte 25 kilometre hıza ulaşabilen scooter şu anda kullanılan scooter modellerinde olduğu gibi saatte 18 kilometre hız sunuyor. Gece sürüşlerinde daha aydınlık bir sonuç için daha güçlü far sisteminin tercih edildiği Anadolu 1’de çapı 25.4 cm olan patlama ve yırtılma riskine karşı dayanıklı dolgu lastikler kullanılıyor. Elektrikli scooter’ın şase ve motorunun Türkiye şartlarına göre tasarlandığı belirtiliyor.  Anadolu 1’de dikkat çeken diğer bir artı ise scooter’ın 15 dereceye kadar yokuş çıkabilmesi. Martı’nın belirttğine göre elektrikli scooter kullanıcılara tümsek, çukur ve engebeleri  minimum seviyede yaşatıyor. İlerleyen dönemde yeni ödeme seçeneğinin ekleneceğüni söyleyen Martı, İstanbul Kart entegrasyonu konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Martı imzalı yerli scooter ne zaman yollarda olacak?

Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem‘in, “Türkiye’de üretmekten onur duyuyoruz” diye tanıttığı Anadolu-1’i, Mart ayından itibaren Türkiye’nin tüm cadde ve sokaklarında kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen I.D.R’ın büyük rekoru