reklamı kapat

POPÜLER

2020 Smart EQ ForTwo

Rekabeti kızıştıracak; 2020 Smart EQ ForTwo için yurt dışı fiyatları açıklandı

Yenilenen noktalarıyla birlikte çok daha dikkat çekici bir hal alan 2020 Smart EQ ForTwo, fiyatıyla da kullanıcıların ciddi oranda ilgisini çekecek.

Daimler grubunun elektrikleşme sürecinde ilk hamle olarak öne çıkarttığı Smart, piyasadaki trendlere bakıldığında hatırı sayılır bir potansiyel taşıyor. Şehir içi ulaşım odaklarındaki kompakt model çeşitlenmesiyle kullanıcıların ilgisinin de hareketlendiği pazarda, bu yıl hiç olmadığı kadar rekabetçi olacak. Volkswagen e-Up ve Skoda Citigo’nun da pay kapma yarışında olduğu segment için 2020 Smart EQ ForTwo fiyat listesini açıklayan resmi kaynaklar, pazar payı konusundaki ısrarını da net şekilde ortaya koyuyor aslında. Öyle ki açıklanan fiyat seviyesinin rakiplerden daha uyguna denk gelmesi, bizce buradaki hikayede en dikkat çeken detay olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Smart EQ ForTwo ve ailenin diğer üyeleri iddialı fiyatlarla geliyor

Fiyatların detaylarına baktığımızda ailenin giriş seviyesinde 19.791 euroluk etiket fiyatına sahip olduğunu görüyoruz. ForFour’da bu seviye 20.302 euro olarak belirlenirken, ForTwo Cabriolet’de ise 23.985 euroluk fiyat meraklılarını bekliyor olacak. Skoda Citigo’nun giriş seviyesinde 19.915 euro ile pazara sunuluyor olması, açıklanan rakamları şüphesiz daha anlamlı hale getiriyor. Smart EQ ailesinin teknik özelliklerine baktığımızda ise bizleri ilk olarak 82 beygir güç üreten elektrik motoru karşılıyor. Aracı maksimumda 130 km/s hıza kadar çıkarabilen bu motorun ihtiyaçları karşılama noktasında fazlasıyla yeterli olduğu aşikar. Menzil noktasında 115 kilometreye kadar destek veren otomobillerin batarya seviyesini 40 dakikada yüzde 80’e getirmek mümkün. Donanım seviyelerine göre değişmekle birlikte 16 inçlik jant seti, LED ışıklandırma grubu, geri görüş kamerası, 7 inçlik multimedya ekran ve panoramik sunroof gibi özelliklerle gelecek olan ailenin satış adetleri şimdiden merak ediliyor.