reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes
Mercedes

Mercedes-Benz’den yapay zeka teknolojisi hakkında açıklamalar

Mercedes-Benz, Barselona’da düzenlenen 2018 Mobil Dünya Fuarı’nda dijitalleşme stratejisi kapsamındaki yeniliklerini ve girişimlerini sergiledi.  Yeni A-Serisi’nde kullanılmaya başlanan yeni multimedya sistemi, MBUX’daki (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) sezgisel ve eğitilebilir “Yapay Zeka”, fuardaki odak noktasını oluşturuyor.

Kişiselleştirme özelliğine sahip olan MBUX, kendini kullanıcıya göre ayarlayabiliyor. Sistem araç, sürücü ve yolcular arasında duyusal bir bağ oluşturuyor. Kablosuz güncelleme imkânı da sunan sistem aynı zamanda Mercedes me connect için tamamen yeni bir dönemi işaret ediyor. MBUX, yüksek çözünürlüklü dokunmatik geniş ekran, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip navigasyon ekranı ve “Hey Mercedes” anahtar sözcüğü ile aktif hale gelen doğal dil anlama özelliği ile akıllı sesli kontrol gibi özelliklerle dikkat çekiyor. Mercedes-Benz’in tüm yeni nesil kompakt sınıf otomobillerinde kullanıma sunacağı MBUX, 2018 yılının ilkbahar aylarında yeni A-Serisi ile üretim programına dahil oluyor.

Smart vision EQ fortwo da Mobil Dünya Kongresi’de sergileniyor

Daimler bünyesindeki smart, Mobil Dünya Kongresi 2018’de, smart vision EQ fortwo’yu sergileyerek mobilitedeki gelecek vizyonunu gözler önüne seriyor. Salt mobiliteye odaklanan bir otomobilin kullanıcı konforunu ne kadar arttırabildiğini gözler önüne seren smart vision EQ fortwo, CASE programı kapsamında geliştirildi. Şehir içi kullanıma odaklanılarak hazırlanan ve otonom sürüş sistemiyle donatılan iki kişilik smart vision EQ fortwo, tamamen elektrikli bir altyapıya sahip. Car2Go isimli araç paylaşım programının geleceğine dair ipuçları taşıyan smart vision EQ fortwo’da gaz ya da fren pedalları bulunmuyor.